ŞİRİN BİR BAHÇEDE MOSQUİTO

Bugün sizleri yine Kadıköy’deki sıcak kafelerden biri ile buluşturuyoruz. Kadıköy’de Rexx Sineması’nın bulunduğu sokağın karşısında 1993 yılında kurulan ve hala kurulduğu günden beri, aynı yerinde, aynı şekilde devam eden Mosquito’ya gidiyoruz;

Mosquito Kafe Kadıköy
Dediğimiz gibi mekan tam 21 sene önce açılıyor, henüz hali hazırda 3 veya 5 kafe var Kadıköy’de. Tabii o zamanlar Kadıköy bu kadar kalabalıkta değil, yeni yeni oturuyor kafe kültürü. Kısa zaman içinde tanınıyor Mosquito, buraya her yaştan bir kitle gelmeye başlıyor. Bir masada yaşlı bir çift kahvelerini yudumlarken, bir masada öğrenciler ders çalışıyor. Tamı tamına 21 sene Mosquito’nun hikayesi, kimisi liseden beri geliyor buraya, kimisi de daha yeni tanıyor mekanı. Neden hala geliyorlar diye sorulduğunda Mosquito’nun işletmecileri şöyle diyor, “Neden hala geliyorlar biliyor musunuz?  Her şeyin çok hızla ve kötüye doğru değiştiği çağımızda; gülümseme, özen ve sıcaklık değişmiyor Mosquito'da. Brownisi değişmiyor... Sıcak çikolatasının o müthiş kokusu ve lezzeti değişmiyor... Amacımız güzel şeyler sunmak insanlara ve dürüstçe.”

Mosquito Kafe Kadıköy
İşte mekanın hikayesi böyle, küçücük bir yer burası, bir ön tarafta bir de arka tarafta küçük bir bahçesi var mekanın. Açıldığı günden beri hiç el değiştirmemiş mekan, seneler geçtikçe yenilenmiş tabi. Yeni dekoru da çok yakışmış. Yaz, kış ağırlıyor bahçesi sizi, yazın terlememeniz için bahçede pervaneler var. Kışın da üşümemeniz için ısıtıcılar. Kahvaltısıyla meşhur burası, göz doldurucu bir kahvaltısı ve yanına sınırsız da bir çayı var. Saat öğlen 2’ye kadar kahvaltı servisleri var. Bunun haricinde yemekleri de güzel ve doyurucu, ana yemek olarak Mexian Steak ya da Mosquito Usulü biftek deneyebilirsiniz. Yemek sonrası tatlı olarak, Brownie ya da Banana Split tercih edebilirsiniz. Çalışanların senelerdir ilgi ve alakasını kaybetmeden hizmet verdiği, samimiyetin ve sıcaklığın artarak devam ettiği mekana, Kadıköy’e yolunuz düşerse uğramayı unutmayın.
Menüyü buradan inceleyebilirsiniz.
Adres:  Caferağa Mahallesi, Arayıcıbaşı Sokak, Numara: 4 – 2 / Kadıköy
Tel: 0216 418 5659

0 yorum:

Yorum Gönder