MUHTEŞEM YÜZYIL SERGİSİ

Meral Okay’ın ölmeden önce senaristliğini yapıp hayata geçirdiği Muhteşem Yüzyıl dizisi, izlenilen günlerde dillere pelesenk olmuştu. Bu seferde izleyicileriyle ve merak edenleriyle bulaşacağı sergi çok konuşulacak gibi görünüyor. Sizler için o sergiyi inceledik;

Muhteşem Yüzyıl Sergisi Uniq İstanbul
Yayınlandığı günden beri dizi dünya çapında yaklaşık 50 ülkede 300 milyondan fazla seyirciye ulaştı. Bütün dünya, Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan arasında canlanan aşk ile birlikte başlayan, saraydaki yaşamın ihtişam ve ihtiras hikayesine tanık oldu. Neredeyse dizinin bütün detayları akıllara kazandı, bazen kıyafetlerden bazen kolyelerden bazen de yüzüklerden etkilenildi.

Muhteşem Yüzyıl Sergisi Uniq İstanbul
Muhteşem Yüzyıl şimdi de büyük bir sergiyle, dünya turu yapmak üzere karşımıza çıkıyor. Sergide kostümlerden tutunda, aksesuarlara, takılara, dekorlara kadar bir çok detay bulunuyor. Ayrıca ziyaretçiler, daha önce hiç görülmemiş ve sadece bu sergi için yaratılmış sürprizlerle de karşılaşacak. Dizinin setine birebir mekanlar sergi alanına kurulacak ve böylece sergiye gelen ziyaretçiler sarayın koridorlarında dolaşmanın nasıl bir his olduğunu Kanuni Sultan Süleyman’ın ve Hürrem Sultan’ın gözünden görecek. 2500 metre karelik alana kurulacak olan sergide harem ve hamam da dahil bir çok önemli çekim alanı görülebilecek. Sizde bu yüzyıllık tarihin nasıl bir atmosferde yaşandığını görmek ve hissetmek için 26 Kasım’da yapılacak galadan sonra 28 Kasım’da açılacak olan sergiyi bir yıl boyunca gezebilirsiniz.
Bilet: Tam – 35 Lira / Öğrenci – 28,75 Lira
Adres: Ayazağa Caddesi, Numara: 4, Ayazağa / Sarıyer (Maslak)
Tel: 0212 350 9100

0 yorum:

Yorum Gönder