KAHVECİ MUSTAFA AMCA JEAN’S

Sizleri bugün yine İstanbul’un arka sokaklarına götürüyoruz. En iyi kahvenin, en iyi çayın keyfini burada çıkarın, işte Kahveci Mustafa Amca;

Kahveci Mustafa Amca
Burası Taksim’in arka sokaklarında bir açık hava kahvesi tabi ki kapalı yeri de var endişelenmeyin. Esprileriyle ünlü olan, aynı zamanda mekanın işletmecisi Mustafa Amca, mekanına da kendi adını koymuş, sonuna da esprili diye Jeans eklemiş, hatta şimdilerde ikinci şubeyi açmış ona da Jeans 2 demiş.

Kahveci Mustafa Amca
Dediğimiz gibi burası bir açık hava kahvesi, çayında kahvenin de en iyisini burada içmeniz mümkün. Biraz mideniz kazındıysa çayın yanına pek çok çeşit yok ama, çayı kadar lezzetli tost ve soğuk sandviçleri var Mustafa Amcanın. Müdavimi olacağınız, bir sonraki Taksim buluşmanızda önce burada oturup şöyle okkalı bir Türk kahvenizi içeceğiniz mekanda Mustafa Amca sizi kahvenizden tanır. Hatta sizi kapıda görürse “hoş geldin şekerli” diyerek karşılar. Bunun dışında birçok akıllıca muhabbet geçer aranızda, elinize sağlık dediğiniz de “sizin de ağzınıza sağlık, çok güzel içtiniz” yanıtı gelir Mustafa Amca’dan. Günün her saatinde uğrayabileceğiniz, hem lezzetten hem de sohbetten ödün vermeyen mekana, Taksim’e gittiğinizde ilk fırsatta uğramayı unutmayın. Merak edenlere ikinci şubenin de adresini veriyoruz.

Mustafa Amca Jean’s
Adres: Asmalımescit Mahallesi, Han Geçidi Çıkmazı, Numara: 166 – 8 / Beyoğlu
Tel: 0212 249 9979
Mustafa Amca Jean’s 2
Adres: Asmalımescit Mahallesi, Suriye Pasajı, Numara: 8 / Beyoğlu
Tel: 0212 249 9979

0 yorum:

Yorum Gönder