KADIKÖY'DE BİR KİBRİT KUTUSU

Her hafta yeni mekan keşifleriyle devam ediyoruz, şöyle huzurlu bir yer bulmak için yürüdüğümüz Kadıköy sokaklarında Kibrit Kutusu’na rastladık. Adından da anlaşabileceği gibi hem samimi hem de kibrit kutusu kadar;

Mekanın işletmecisi, Burcu Mert Dermanlı’nın hayallerinde hep böyle bir kafe yatarmış. Bu hayali eşiyle birlikte gerçekleştirmişler, kafenin yalnızca mekan olarak anılmasını değil, kafeye gelen kitlenin kendi evleri olarak benimsemelerini istemişler, bundan dolayı da zamanla bir çok dost biriktirmişler.

Kafenin içine adım attığınızda mekanın adına da ilham kaynağı olan değişik kibrit kutularını görüyorsunuz, burası 2 küçük odadan oluşuyor, ayrıca sokağa da güzel havalarda masa ve sandalye konuluyor. Mekan sahibesi Burcu Hanım, burada anne eline yakın yemeklerin yapıldığını söylüyor, ayrıca sizler için değişik tatlılar ve değişik gazozlar da sunuluyor. Menüsü bunlarla da sınırlı değil, bir o kadar geniş ve lezzetli. Çorbadan, makarnaya, sandviçten, tostlara kadar ne ararsanız bulabiliyorsunuz. Ayrıca burada değişik tarzda yapılan kekleri de denemeden geçmemenizi öneriyoruz, sanırız her gün ayrı bir kek çeşidi yapılıyor.

Anne şefkatini hissedeceğiniz, burayı eviniz gibi görüp çalışanları ziyarete geleceğiniz kafenin fiyatları ise şöyle; aperatifler 6 – 9 Lira, sandviçler 6 – 9 Lira, yemekler 5 – 14 Lira, salatalar 10 – 14 Lira, çaylar 1,5 – 5 Lira arasında. Afiyet olsun :)
Adres: Bahariye, Ali Suavi Sokak (Sanatçılar Sokağı), Numara: 3 / Kadıköy
Tel: 0216 449 9229

0 yorum:

Yorum Gönder