SOKAK DANSI KARNAVALI İSTANBUL’DA

Sizleri heyecanlandıracak bir etkinlik haberi ile beraberiz, hemen duyduk ve yazıyoruz. İstanbul’da sokak dansı festivali olacakmış, sokak dansı da nedir, etkinlik nerede? Diyenlere, işte 6. Uluslararası Sokak Dansı Karnavalı;

6. İstanbul Street Dans Karnavalı
Sokak dansı, geleneksel dans türlerinin dışında ve sokaklarda ortaya çıkmış bir dans türü, son dönemlerde de oldukça hızla yayılıyor. Sokak kültürü tarafından yaratılmış bu dans kültürü, hip hop, break dance, jazz, funk, locking, popping ve bunun gibi dans türlerini bir araya getirerek yeni bir oluşum yaratıyor. Ayrıca Michael Jackson, Janet Jackson, Paula Abdul, Madonna, Run DMC, Beyonce gibi ünlüler, sokak dansının öncüleri olmuşlar.


Sokak dansı kültürüne özellikle yurtdışında katıldığı etkinliklerle hayran kaldığını ve bu kültüre bağlandığını belirten, Sokak Dansı Karnavalı’nın kurucusu Duygu Etikan, bu yıl 6. Kez düzenlenecek olan "İstanbul Street Dans Karnavalı" ile dans severlerin, dansın sunduğu özgürlükçü atmosfer altında bir kez daha bir araya getirilmesinin hedeflendiğini söylüyor.

6. İstanbul Street Dans Karnavalı
8 – 9 Kasım arasında Garaj İstanbul’da gerçekleşecek karnavalda birbirinden yetenekli profesyonel ve amatör dansçılar, koreograflar, müzisyenler, DJ’ler ve en önemlisi sokak dansı severler yeteneklerini sergileyecekler ve yarışacaklar. Uluslararası alanda tanınmış dansçılardan oluşan jüri, karnavalda yarışmaya katılanları Hip Hop erkek, Hip Hop kadın, Popping ve House kadın ve erkek karışık bir de “Freezone” kategorisinde değerlendirecekler. Ayrıca karnavalda jüri özel performansları, after party ve dans kapışmaları düzenlenecek.

Tarih: 9 Kasım 2014 / Pazar
Bilet ve Bilgi: 0212 244 4499 / Kapı Açılış: 18:30 / Kişi başı 40 Lira.
Mekan Adresi: Tom Tom Mahallesi, Yeni Çarşı Caddesi, Kaymakam Reşat Bey Sokak Numara: 11A / Beyoğlu

0 yorum:

Yorum Gönder