DÖNERİN EN İYİ 5 ADRESİ

Geçmişi 150 yıl önceye dayanan dönerin mucidi Kastamonulu bir aşçı olan Hamdi Ustadır. O günlerden bugünlere bıkmadan, usanmadan tükettiğimiz dönerin en lezzetli adreslerini sizler için listeledik;

Bayramoğlu Döner, Kavacık

Kavacık'ta bulunan mekan, istisnasız İstanbul'un en iyi dönercilerinden. Kimi zaman, döner kuyruğu bile oluşabiliyor. Döner odun ateşinde pişiyor, dönerin yanına da tandırda yapılan incecik lavaş geliyor. Bununla birlikte ufak bir salata ve patates kızartması da tabağınızın yanında ikram ediliyor. Yemeğinizin üzerine mutlaka üzerine fındık rendelenmiş fırın sütlaç sipariş etmelisiniz. Porsiyon döner, tatlı ve içecek 22,5 Lira civarında.
Adres: Rüzgarlıbahçe Mahallesi, G-69 Sokak, Numara: 2 / Beykoz
Tel: 0216 413 0045

Bayramoğlu Döner Kavacık

Kızılkayalar, Beyoğlu

Her ne kadar mekan, gece eğlencelerinden sonra bolca yenilen ıslak hamburgerleriyle ünlü olsa da, Kızılkayalar'ın döneri de hamburgeri kadar lezzetli ve meşhurdur. Bir zamanlar kendilerinin yapıp sattıkları, ilk döner topu 5 kiloydu, zamanla geceden sabah saatlerine kadar döner satmaya başladılar ve mekanı örnek alan büfeciler de kendi büfelerinde bu muhteşem lezzeti satmaya başladılar. Mekanda, porsiyon döner 13 Lira, yarım ekmek et döner 7,5 Lira, kaşarlı et döner ise 10 Lira.
Adres: Gümüşsuyu Mahallesi, Sıraselviler Caddesi, Numara 2 - B / Beyoğlu
Tel: 0212 251 1357
  
Kızılkayalar Beyoğlu


Morgül Büfe, Bakırköy 

Mekan senelerdir, ne çalışanını ne de lezzetini değiştiriyor. Yine İstanbul'da en lezzetli dönerin adreslerinden bir tanesi burası. Dönerinin Samsun dönerine yakın bir tadı var, ekmek ve pide burada her daim taze ve patatesler dondurulmuş değil ev yapımı. Dönerin içerisine konulan biber turşusunun ise tuzu az olduğundan, yerken dönerin tadını rahatlıkla alırsınız. Açık ayranının tadı da bir başkadır, dönerin lezzetine lezzet katar.

Morgül Büfe Bakırköy

Dönerci Ali Usta, Maltepe

Anadolu yakasında bir şehir efsanesi olan Dönerci Ali Usta, bu günlere pazarlarda döner satarak gelmiş ve ünü günden güne gittikçe artmıştır. Maltepe'de sıkça burada Dönerci Ali Usta varmış, nerede acaba gibi sorularla bulunan mekan, şimdilerde bir şubesini Şirinevler'e açtı. Mekanda, 100 - 150 kiloluk döner topları, kömür ateşinde pişiyor, yanına da ikram olarak bir salatayla beraber servis ediliyor. Bazı zamanlar bu şubede 10 veya 15'er dakikalık kuyruklar oluşabiliyor, yeni açılan şubesi ise daha yeni tanınma sürecinde olduğundan o kadar kalabalık olmuyor.
Adres: Tugay Yolu, Zuhal Caddesi, Numara:59, Cevizli / Maltepe
Tel: 444 1254

Dönerci Ali Usta Maltepe

Gelik Döner, Bakırköy

Aynı zamanda yayla evi manasına da gelmekte olan mekanın, çok eski müdavimleri var. Çocukluk zamanlarında ki tadı arayanlar hala aynı tadı bulabiliyorlar. Mekanda döner odun ateşinde pişiriliyor, Gelik'in döneri dışında bir o kadar lezzetli ve meşhur, perde pilavı ve beytisi var, başka bir gün onları da denemenizi öneririz. Şuan için 5 şubesi bulunan mekanın, Ataköy sahil yolunda bulunan şubesi, geniş ve keyifli bir bahçeye sahiptir. 
Adres: Ataköy 1. Kısım Mahallesi, Rauf Orbay Caddesi, Numara: 6 / Ataköy Sahil Yolu
Tel: 0212 560 7282

Gelik Döner Bakırköy


0 yorum:

Yorum Gönder