BİR FENOMEN OLARAK İMGE GALERİ ARK’TA

Açtığı birbirinden başarılı sergilerle, sanatın kalbi olmaya devam eden Galeri Ark, bu sefer genç ve başarılı bir ressamı ağırlıyor. İlginizi çekeceğini düşündüğümüz bu sergiyi sizler için inceledik;

Bir Fenomen Olarak İmge / Galeri Ark
Bir sanat dergisinin düzenlediği yarışmada, “2013 Yılının Genç Ressamı” seçilen Kadir Akyol’un resimleri 22 Kasım ve 13 Aralık tarihleri arasında Galeri Ark’ta sergilenmeye başlanacak. Yazmadan geçmeyelim, genç ressam bu galeride “Bir Fenomen Olarak İmge” ile beraber 10. Kişisel sergisini açacak.

Bir Fenomen Olarak İmge / Galeri Ark
Sergi, “bir fenomen olarak imge” kavramını sanatçının geçmiş ve gelecek, modern ve gelenek karşıtlığı içinde yeni bir ilişkisellikle ele alıyor. Resimlerin, “Medya-dantel-portre” gibi birbiri ile ilişkisiz imgelerin aynı düzlemde bir araya gelerek karşıtlık üzerinden yeni bir ilişkisellik oluşturmasını ve böylece yeni bir gerçekçiliğin açığa çıktığını savunuyor. Ayrıca sanatçı resimlerinde, yaşadığı toplumun güç ve iktidar ilişkilerini “medya-dantel-portre” üçgeninde ele alıyor. Yeni teknolojilerin işgali altında tutsak kalan hayatlarımızın, bir iletişim aracı olarak tasarlanan TV’nin dijital soğukluğu ile el emeği olan dantel motifinin geleneksel sıcak imgesinin birbirine nasıl yabancılaştığını modern ile geleneğin gerilim yüklü karşılaşmasını, çarpıcı bir ironi ile gözler önüne seriyor. Resimlerdeki bu karşıtlığ seyretmek ve daha detaylı incelemek için Galeri Ark’a uğramayı unutmayın.
Adres: Cemil Topuzlu Caddesi, Kaya Apartmanı, Numara: 49 / Göztepe
Tel: 0216 369 4900

0 yorum:

Yorum Gönder