TEKİRDAĞDA BİR BAĞ EVİ

Daha önce burayı nasıl keşfetmediğinizi anlayınca üzülebilirsiniz, işte Tekirdağ’ın Barbaros köyünde bir bağ evi;

Barbaros Bağ Evi
Sizleri bugün bir nevi küçük Toscana’ya götürüyoruz. Burası Tekirdağ’ın Barbaros Kasabası ve Yazır Köyü arasında arasında kalan, Barbare adı verilen bağlarında Cabarnet Sauvignon, Merlot, Syrah gibi üzümlerin dikildiği, organik ve biyodinamik bağcılığın yapıldığı bir bağ evi.

Barbaros Bağ Evi
Fransa’da eğitimini tamamlayan Can Topsakal, Fransız bir danışman eşliğinde butik bir şarap üreticisi olabilmek adına burayı kurmuş. Daha önce Fransa’da restoran işleten Can Bey, faaliyetlerine 230 dönüm bağ bahçeleri içerisinde yer alan bu tesiste devam ediyor.

Barbaros Bağ Evi
Yılın 12 ayı bağ evi konaklamalı ya da günübirlik olarak ziyaret edilebiliyor. Bağ gezileri, ünlü konuk şefler eşliğinde yapılan workshoplar, köy kahvaltısı, barbekü gibi etkinliklerle hizmet veriliyor. Konaklamak isteyenler için, deniz ve bağ manzaralı odalar bulunuyor, odaların içerisinde televizyon bulunmuyor fakat 24 saat internet mevcut. Ayrıca dilerseniz konaklarken sürekli güncelledikleri yemek ve şarap DVD arşivlerinden filmleri bağ evi salonunda izleyebiliyorsunuz.
Adres: Yazır Köyü, Karaağaçlık Mevkii, TEKİRDAĞ
Tel: 0546 246 0312

0 yorum:

Yorum Gönder