LEZZETİNE DOYUM OLMAZ ASMALI CAVİT

Bugün sizleri Asmalıya Cavit’in mekanına götürüyoruz. Her zaman taze mezelerin ve taze balıkların bulunduğu, ayrıca güler yüzün hiç eksik olmadığı bu mekanı sizler için inceledik;

Asmalı Cavit
Burası her daim dostlar tarafından tavsiye edilen, gitmek için sabırsızlıkla beklenen bir meyhane. Asmalımescit’te daracık bir sokakta bulunan mekan, Yakup adlı dükkanın da tam karşısında. Aslında Cavit'in hikayesi Yakup’a da biraz olsun dokunuyor. Mekanın sahibi Cavit Bey, aslen Trabzonlu personelinin tamamı da hemşerileri, Cavit Bey kendi mekanını açmadan önce dükkanının tam karşısında bulunan Yakup’ta çalışıyormuş. Buradan ayrıldıktan sonra kendi mekanını açmaya karar vermiş ve böylece Asmalı Cavit hikayesi başlamış.

Asmalı Cavit
Daracık bir kapıdan içeriye girdiğinizde muhteşem lezzetler sizleri kapıda karşılayacak, içeriye şöyle bir göz attıktan sonra mekanın küçük gibi durduğuna aldanabilirsiniz fakat aldanmayın, iki katlı bir meyhane olan Asmalı Cavit’in 2. Katı oldukça geniş ve rahat. Biraz daha ilerledikçe duvardaki tablolar gözünüze çarpabilir, burada sanata da ayrı bir ilginin var olduğunu keşfedeceksiniz.

Asmalı Cavit

Masanıza geçip şöyle bir soluklandıktan sonra, birbirinden lezzetli meze tepsisi önünüze gelecektir, tepsiden dilediğiniz mezeyi seçebilirsiniz. Fakat unutmayın burada meze seçimi zordur, hepsinden azar azar yemek isteyebilirsiniz. Dediğimiz gibi mekanın bütün mezelerinin tadı ayrı bir güzeldir, biz özellikle, lakerdayı, favayı, patlıcan salatasını ve pazı kavurmayı denemenizi öneririz. Ara sıcak olarak ızgara etin pişirildiği yerde pişen muska böreğini ve içindeki suyunu kaybetmeden, yumuşacık olarak gelen ciğeri seçebilirsiniz. Eğer yeriniz ana yemeğe de kaldıysa, Asmalı Cavit’te ızgara hamsi meşhurdur, bu lezzetten mahrum kalmamanızı öneririz. Sizde arkadaşlarınızla keyifli bir sohbet, güzel bir akşam geçirmek için Asmalı Cavit’e özellikle hafta sonunda rezervasyon yaptırmayı unutmayın. Mekan Pazar günleri hariç, her gün 12:00 – 2:00 saatleri arasında açık.
Adres: Asmalımescit Caddesi 16/D, Tünel, Tünel, Beyoğlu
Tel: 0212 292 4950

0 yorum:

Yorum Gönder