SSM’DE JOAN MİRO RÜZGARI ESİYOR

Sakıp Sabancı Müzesi,  Barselona doğumlu Katalan ressam ve heykeltıraş Joan Miro'nun eserlerinden oluşan kapsamlı bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Joan Miro’nun Kadınlar, Kuşlar ve Yıldızlar adlı sergisine, ücretsiz rehberli turlar 27 Eylül’den itibaren başlıyor. 1 Şubat'a kadar her cumartesi ve pazar günü, 11.00 ve 14.00 saatlerinde, Sabancı Üniversitesi öğrencilerinin rehberliğinde gerçekleşicek olan sergi 20. yüzyılın çok yönlü, çığır açan sanatçısı Joan Miró'nun olgunluk dönemine odaklanıyor.

Sakıp Sabancı Müzesi Joan Miro
Barselona'daki Joan Miró Vakfı, Mallorca’daki aile koleksiyonu Successio Miro ve yine Mallorca’daki Pilar ve Joan Miro Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen sergi 23 Eylül 2014 - 1 Şubat 2015 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Sakıp Sabancı Müzesi Joan Miro
Akdeniz coğrafyası ve insanına dair gözlemlerinden ilham alan Miró’nun, kadın, kuş ve yıldız temalarına yoğunlaşan sergi, resim, baskı, heykel ve seramiklerin bulunduğu zengin bir seçkiyle sanatçının sembolik dilini anlama olanağı sunuyor. Miró'yla İstanbul'da buluşacak olan sanatseverler, sanatçının Akdeniz kültüründen aldığı enerjinin farklı formlardaki izdüşümlerine tanık olacaklar.
Adres: Sakıp Sabancı Caddesi Numara:42 / Emirgan
Tel: 0 212 277 2200

0 yorum:

Yorum Gönder