BU AY TİYATRODA NELER VAR?

Bu hafta tiyatro diyorsanız sizin için güzel önerilerimiz olacak, sözü çok fazla uzatmadan işte Kasım ayında oynanacak oyunlardan seçtiklerimiz;

İSTİBTAD KUMPANYASI


İstibtad Kumpanyası
Kasım ayında katıla katıla gülmek için “İstibdat Kumpanyası” geliyor! Yönetmenliğini Gencay Gürü ’nün yaptığı, senaryosunu Uğur Saatçi‘nin yazdığı müzikli komedinin kadrosunu da çok sevecekseniz. Oyunun kadrosunda, Levent üzümcü, Sabri Özmener, ve Güldür Güldür ekibindeki başarılı oyunculuklarıyla dikkat çeken Aylin Kontente, Onur Buldu, Uğur Bilgin gibi oyuncuların yanı sıra Devlet Tiyatrolarının yetenekli oyuncuları da yer alıyor. Oyunun konusu ise şöyle, oyunda Padişahı tahttan indirme planı yapan Şeref Paşa halkı galeyana getirmek için tiyatroyu kullanmak ister. Bu yüzden Fransa ’dan yarı Fransız yarı Türk Samuel Efendi’yi getirterek, Edmond Rostand’ın Cyrano de Bergerac adlı oyununu sahnelenmesini ister, oyunun ana karakteri Cyrano’nun tıpkı Sultan Abdülhamit gibi uzun burunlu olması paşanın planlarının bir parçasıdır. Tabi bu oyunun sahnelenmesi için oyunculara da ihtiyaç vardır. Tiyatroların yakıldığı, oyuncuların sürgün edildiği bir dönemde oyuncu bulmak da tabii ki çok zordur. Şeref Paşa bunun için yardımcısı Sefer Bey’i görevlendirir. Sefer Bey’se ancak Recai Efendi’nin topluluğunu bulabilir. Provalar başladıktan sonra artık seyirci için sürprizlerde başlamış olur.

Tarih ve Bilet: 2 - 9 ve 16 Kasım saat: 15:00 / 7 – 14 Kasım saat: 21:00 / Biletler BİLETİX
Adres: Cemal Sahir Caddesi, Numara: 33, Profilo Alışveriş Merkezi, Zemin A / Şişli
Tel: 0212 216 4400

YA DA TİYATRO – Body Peeling


Body Peeling Yada Tiyatro
2013 yılında bir dramaturg ve bir yönetmen tarafından kurulan Ya Da tiyatro, geçen sezon oynadığı ve güzel tepkiler aldığı “Body Peeling” oyunuyla bu sezonda adından bahsettireceğe benziyor. Kasım ayından itibaren Tatavla Sahne Cihangir’de oynanacak olan oyunda; dışarıda yaşanan halk ayaklanması esnasında bir havaalanında mahsur kalmış üç kadının hikayeleri anlatılıyor. Oyunun sonuna dek, temposu düşmeyen bir kahkaha seliyle karşılaşıyorsunuz, bunda da ironinin büyük etkisi var. Havaalanında yolları kesişen bu üç kadının şiddet hikayelerinin ortaklaşmasıyla çarpıcı bir şekilde bitecek olan bu oyunu kaçırmayın, bizden söylemesi.

Tarih: 11 Kasım Salı ve 14 Kasım Cuma, saat 20:30’da
Adres: Kurtuluş Caddesi, Halas Apartmanı, Numara: 6 Asma Kat / Cihangir
Tel: 0212 233 5230


2’Sİ 1 ARADA


Cemal Hünal, Neslihan Yeldan, Ruhi Sarı ve Duygu Şen “2’si 1 Arada” adlı oyun Kasım’da tiyatro severlerle buluşuyor. Oyunun konusu ise şöyle; Dominant bir kadın olan Oya, kocasına sürpriz yapmak için seyahatten eve erken gelir. Evde kocası Tuna da Oya'yı terk etmek üzere hazırlanmaktadır. Bu kötü sürprizle karşılaşan Oya çılgına döner ve durumu bambaşka bir boyuta taşır. Oyunun bundan sonrası eve Tuna'nın sevgilisinin gelmesi üstüne bir de eve hırsızın girmesiyle daha da karmakarışık bir hal alır. Kaosa dönen ev hali oldukça komiktir de... "Kadının fendi bu sefer galip gelecek mi?" sorusunun cevabı siz izleyicileri bekliyor.

Tarih: 13 Kasım Perşembe, saat 20:30’da
Adres: Bağdat Caddesi, Haldun Taner sokak, Numara: 11 / Kadıköy
Tel: 0216 467 2568


EKİP TİYATROSU – İki Kapılı Ev


Ekip Tiyatrosu İki Kapılı Ev
“Ardına uşağı Calabazas'ı da katarak sevdiği kadının peşinden Ocana’ya gelen Don Lisardo, şehre adımını attığı daha ilk gece, kendini büyük bir kovalamacanın ortasında bulur. Yüzünü bile görmediği sevgilisini korumak amacıyla, çocukluk arkadaşı Don Felix’le düelloya tutuşur. Sevgilisi kurtulmasına kurtulur ama o andan itibaren Lisardo kendini, gizem ve heyecan dolu bir aşk ve macera cümbüşünün ortasında buluverir. Don Felix’in tek arzusu ise kendisini kıskançlık krizleri içinde terk eden sevgilisi Laura’nın kalbini tekrar kazanabilmektir… Kanı kaynayan âşıklar, yanlış anlaşılmalar, gizli buluşmalar, esrarlı kayboluşlar, sır dolu suskunluklar, sevdanın kederiyle yüklü genç omuzlar, soylu beyzadeler ve cingöz uşaklar arasında cereyan eden fırtınalı bir eğlence!...”

Tarih ve Bilet: 5 – 23 ve 26 Kasım saat: 20:30 / Biletler BİLETİX
Adres: Şair Ziya Paşa Yokuşu, Numara: 13, A. Galata Kuledibi / Beyoğlu
Tel: 0212 293 1992
* Oyun iki farklı salonda oynadığından dolayı, öncelikle tarihi ve salonu teyit ediniz.0 yorum:

Yorum Gönder