HAMBURGERİN EN İYİ 10 ADRESİ

Hamburger savaşları günden güne kızışıyor, bizde bu savaşın arasında kalıp hangisinde yemeliyim diye cevaplayabilmeniz için yepyeni ve lezzetli mi lezzetli öneriler hazırladık. İşte hamburgerin en iyi adresleri;

MANO BURGER

İstanbul’da hamburger sevenler arasında neredeyse Mano’nun müdavimi olmayan yok, lezzeti Vedat Milor tarafından da onaylanmış olan mekan kendine özgü sırlarıyla hazırladığı hamburgerleri 5 şubesinde müdavimleriyle buluşturuyor. Caddebostan, Asmalı Mescit, Nişantaşı City’s, Galatasaray, Batı Ateşehir olmak üzere konumlanan mekanda, 7 çeşit hamburger bulunuyor. Karalemize soğanlı Mano Burger, Ottoman ve Ventura deniyebileceğiniz enfes seçenekler arasında, şubelerden ise Asmalı Mescit’i tavsiye ediyoruz.  Fiyatlar 13 ile 22 Lira arasında değişiyor.
Adres: Asmalımescit Mah. Asmalımescit Sok. No:7 / Beyoğlu
Tel: 0212 292 7542

Mano Burger

VİRGİNİA ANGUS

2009 yılında Amerika’dan Türkiye’ye Angus getirerek, hayvancılık ile uğraşmakta olan Burak Altay’ın kurduğu mekan, bugün kendini kanıtlamış bir restoran. Eminönü’nde ve Nişantaşı’nda bulunan iki şubesiyle hizmet vermekte olan mekanın, Eminönü hikayesi ise şöyle: Burak Altay’ın babasının “Bu işi yapacaksan en zor lokasyon ve müşteri kitlesinde dene. Burada başarırsan her yerde başarırsın!” tavsiyesi aklına yatmış ve ilk steakhouse dükkanını burada açmış. Menüde ise Köfte burger ve Virginia Burger iki lezzetli seçenek, onun yanında bir de denemek için lokum söyleyebilirsiniz. Fiyatlar ise, burgerlar 8 ile 25 Lira arasında değişiyor, güncel fiyatları internet sitesinde bulabilirsiniz.
Adres: Uzunçarşı cad. No: 136, Mercan / Eminönü
Tel: 0212 528 3808

Virginia Angus

BURGER JOİNT

Burger’ın en iyisini yapalım sloganıyla yola çıkıp, sonrasında bu sloganla yola çıktık bir de bakmışız ki bir şehir efsanesi yarattık diyen mekan, artık iki şubeyle hizmet veriyor. Dedikleri gibi onlarda şehirdeki en lezzetli hamburgerleri yapan mekanlardan biri, hem küçük hem de şirin bir mekanları var, ayrıca sunumları ve konseptleri de bir o kadar eğlenceli. Burgerlarda katkısız ve günlük yüzde 100 dana eti kullanılıyor, ayrıca domates, turşu ve soğan da bir o kadar katkısız ve taze olarak hamburgerlerde yerini alıyor. Fiyatlar, 14 ile 16 Lira arasında değişiyor. Güncel fiyatları internet sitesinden bulabilirsiniz.

Burger Joint

JUMBO BURGER

38 yıldır hizmet vermekte olan mekan, artık tanınabilirliği bırakmış yoluna biriktirdiği müdavimleri ve onları bir aile gibi gören ziyaretçileriyle devam ediyor. Burgerları ailelerine servis yapar gibi hazırladıkları için de mekanın lezzeti bir o kadar kuvvetli oluyor. J Burger’da hamburgerler üç kategoriye ayrılmış; J burgerlar, iki katlı burgerlar ve big burgerlar. Üç çeşit hamburgerde sadece mideyi değil gözü de doyuruyor. Mekanda, J Burger’ın özel soslu hamburgerini mutlaka denemelisiniz ayrıca, yemekten sonra güzel bir sohbet etmek içinde uğrayabilirsiniz. Fiyatlar ise 10 ile 22 Lira arasında değişiyor.
Adres:  Cemil Topuzlu Cad. No:51  / Göztepe
Tel: 0216 369 4970

Jumbo Burger

SNTRL DÜKKAN

Mekanın sıcaklığına hoş geldiniz, yanlızca ve tek bir şubesi bulunan mekan, Galata’da hizmet veriyor. Yeniliklerin restoranı olmak için yola çıkmış mekan, özgün tatlarıyla ve sıcaklığıyla hem lezzet hem de mekan severleri ağırlıyor. Aslında bir steakhouse restoranı değil fakat yine de özgün lezzetlerle yola çıktığı için yaptığı burgerlar çok lezzetli! İki çeşit burger yapıyorlar, biri sntrl.dükkan Burger diğeri de ilkinin İspanyol usulü, orjinalinde karamelize soğan, sote mantar, marul, domates ve parmak patates kullanırlarken İspanyol usulünde ise ekstra olarak zeytinli mayonez emmantel ve parmesan peynir kullanıyorlar. Fiyatları ise 24 Lira civarında.
Adres: Serdar-ı Ekrem Sokak No: 28 / Galata
Tel: 0212 243 1868

Santral Dükkan

SHAKE SHACK

Amerika’dan aşikar olanların beklediği bir lezzet olan mekanın, hamburgerleri ve patatesleri bol peynirli, ayrıca buranın steak sosisi de meşhur! Porsiyonlar biraz küçük fakat burgerlar ve patatesler çok lezzetli. Mekanın şuanda İstinye Park ve Taksim Tünel olmak üzere İstanbul’da iki şubesi bulunuyor, mekana ilk kez uğrayacaklar shockburger, shack stack ve cheeseburger’i deneyebilir. Fiyatlar ise 10 ile 18 Lira arasında değişiyor.
Adres: Pınar Mahallesi İstinye Bayırı Cad. İstinye Park AVM / İstinye / Sarıyer
Tel: 0212 345 5184

Shake Shack

BALTAZAR BURGER

Karaköy’de faaliyet gösteren mekan zamanla Karaköy’ün bir numaralı et restoranlarından birisi haline geldi. Çok özel sırlarla, çok özel lezzetler ortaya çıkaran mekan, sunduğu lezzet kadar bir o kadar da sakinlik sunuyor. Hem et yiyelim hemde şöyle asma yapraklarının altında keyiflenelim diyenler için birebir durumda, bu arada Baltazar Burger’ın etleri Lüleburgaz’dan özel olarak getiriliyor. Mekanın favorileri arasında Baltazar burger, House burger, Füme burger ve Teksas burger var, ayrıca tarifi gizli mi gizli birde sosisleri var ki tadını sormayın gitsin! Fiyatları ise 15 ile 19 lira arasında değişiyor.
Adres: Kılıç Ali Paşa Mescidi No. 12/A Karaköy
Tel: 0212 243 6442

Baltazar Burger

BURGER HOUSE

Burger House stilleri yine Amerika’dan buraya geldi, şu anda ise yoluna İstanbul ve Ankara dahil olmak üzere bir çok şube ile yoluna devam ediyor. Herşeyden önce çalışanların mutlu olması lezzetlerine de yansımış, baharatın en önemli etken olduğunu bilipi, bundan dolayı en iyisini seçmeye çalışıyorlar. El yapımı burger denilerek yola çıkılan mekanın, 10 çeşit hamburgeri var, mekanın favorileri arasında Milano burger ve Casablanca burgeri deneyebilirsiniz, yanlız unutmayın ikisi de içerisinde acı barındırmaktadır. Fiyatları ise 14 ile 25 Lira arasında.
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. No:386 D / Suadiye
Tel: 0216 356 2630

Burger House

EGG & BURGER

Hamburgerin hasını arııyorsanız, o bu mekanda! İşte Amerika’dan gelen Amerika’da gözde bir dinner mekanı yani hem sabah kahvaltısı hem de akşam yemeği için tercih edilen mekan, İstanbul’da 4 şubesiyle hizmet veriyor. Teşvikiye, Etiler, Göktürk ve Cihangir şubeleriyle hizmet veren Egg & Burger’da lezzetli ve doyurucu bir hamburger yerken 1950’li mekan konseptlerini de aynı anda yaşayabilirsiniz. Mekanın menüsünde ise 9 çeşit lezzetli mi lezzetli hamburger bulunuyor. Favorileri arasında bulunan, regular dana bacon burger ve regular dana cheese burgeri tercih edebilirsiniz. Fiyatlar ise 12 ile 22 Lira arasında.
Adres: Yeni Yuva Sk. 50/A Cihangir / Beyoğlu
Tel: 0212 243 9333

Egg & Burger

BURGER@

Burada gerçekten et yiyorsunuz, mekanın işletmecisi Türkiye’nin ilk burger şeflerinden biri olan Ahmet Bey, 7 yıllık bir mazisi olan mekanda 7 çeşit burger var. 6 farklı şubede hizmet vermekte olan  mekanın favorileri arasındaki Meksika burgerı tavsiye ederiz, acı ve iştah açıcı bir lezzeti var. Hamburgerin ekmeği ve patateslerin baharatları da Ahmet Şef tarafından üretilip, şubelere gönderiliyor. Fiyatlar ise 14 ile 22 Lira arasında değişiyor.
Adres: Çengelköy Mh. Tanrıverdi Sk. No:6  / Üsküdar
Tel: 0216 318 6800

Burger@


0 yorum:

Yorum Gönder