SIRA DIŞI MEKANLARDA BİR FESTİVAL FOTOİSTANBUL

Siz onlara gitmeyin çünkü onlar size kadar geliyor! Şu sıra şehrin her yeri bir sergi havasında nedeni Foto İstanbul, içerisinde 50 sergiyi bulunduran festival, şehirler ve hikayeleri ile karşınıza çıktı, işte Foto İstanbul;

Fotoİstanbul
Proje, fotoğraf sanatçısı Rıza Erdeğirmenci’nin düşleriyle ortaya çıktı, fikir önce zihinlerde kuruldu sonra ekip inandırıldı, en sonunda da yola çıkıldı ve belki de İstanbul’da gelenek haline gelecek bir fotoğraf festivalinin temelleri atıldı. Böylelikle Türkiye’de yeni bir fotoğraf festivali dönemi başlamış oldu, doğuyla batı, klasikle modern, ustayla öğrenci arasında bir köprü inşa edildi.

Fotoİstanbul
Kasım ayının 18’ine kadar, İstanbul’da gerçekleşecek olan sergi sizi de düşlere davet ediyor, sergi fotoğrafları ise yüzyıllık, terk edilmiş bir yetimhanede, taşınabilir konteynerlerde ve sokaklarda sergileniyor. Serginin en kıymetlilerinden William Klein’ın resimleri boğazın kıyısında sizlerle buluşuyor ve sizleri Roma, New York, Tokyo, Moskova gibi metropol kentlere götürüyor. Ayrıca festival Murat Germen, Christopher Anderson, Ozan Sağdıç, Yuri Kozyrev, Jamie Wellford, Bieke Depoorter, İlker Gürer gibi sanatçıların resimlerine de ev sahipliği yapıyor. 50’den fazla sergi, 80 slayt gösterisi ve 6 workshop içeren bu festivali kaçırmayın.

Fotoİstanbul

Adresler: Barbaros Meydanı / Demokrasi Meydanı / Yetimhane / Mimar Sinan Güzel Sanatlar ve Bahçeşehir Üniversitesi
Harita: Etkinlikle ilgili detaylı haritaya buradan ulaşabilir adres tarifi alabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder