ÇOCUKLAR MİRO’NUN EVRENİNDE EĞLENİYOR

Sakıp Sabancı Müzesi’nde çocuklarınız Miro’nun Evreni’ni keşfe çıkıyor, onun gibi düşünebilmeyi ve onun gibi hareket edebilmeyi öğreniyor! İşte detaylar;

Juan Miro'nun Evreni / Çocuk Etkinliği
Sakıp Sabancı Müzesi, Çocuk Atölyeleri çocuklarınızı “ Joan Miro; Kadınlar, Kuşlar, Yıldızlar” sergisinde, çocuklar için özel olarak hazırlanan bir atölyeye, Miro'nun Evreni'ne davet ediyor. 1 Ekim’de başlayan ve 1 Şubat 2015 tarihine kadar devam edecek olan atölyelerde çocuklarınız Miro gibi düşünüp, esin kaynakları ile tanışma, onun kullandığı malzemelerle ve uyguladığı yöntemlerle çalışma fırsatı yakalayacaklar. Hafta içi ve hafta sonu düzenlenecek atölyelere çocuklar istenirse grup halinde, istenirse de bireysel bir şekilde ayrıca ücretsiz olarak katılabiliecek.

Juan Miro'nun Evreni / Çocuk Etkinliği
Hafta içi okul grupları için 10:00 ile 15:00 saatleri arasında 6 atölye çalışması, hafta sonları ise bireysel katılıma açık olarak saat 11:00 ile 13:00 ve 14:00 ile 16:00 saatleri arasında günde 2 kez atölye çalışması gerçekleştirilecek. Hafta içi okul programları ve hafta sonu bireysel programlardaki atölye çalışmaları ise şöyle;

HAFTA İÇİ OKUL PROGRAMLARI
Mirotomatik / Anaokulu ve 1. Sınıf
Otomatik çizgiler ve doğaçlama renklendirmelerle Miro benzeri figürler yaratacaklar.
İki Boyuttan Üç Boyuta / 2 – 4. Sınıf
Tablolardan seçtikleri Miro figürlerini, kâğıt kullanarak üç boyutlu hale getirecekler.
Miro Kompozisyonları / Ortaokul
Guaş boya kullanarak kendi Miro kompozisyonlarını oluşturacaklar.
Fırçasız Resim; Otomatizm / Lise
Tıpkı Miro gibi parmaklarını kullanarak Sürrealist Otomatizme vurgu yapan çalışmalar yapacaklar.

HAFTA SONU BİREYSEL PROGRAMLAR
Gezen Figürler
2009 – 2010 doğumlu çocukların katılacağı çalışmada, çocuklar kendi Miro desenlerini çıkartmalara dönüştürecek, Miro'yu evlerine, odalarına ya da eşyalarına taşıyacaklar.
İki Boyuttan Üç Boyuta ( Eylül, Ekim ve Aralık aylarında )
2007 – 2008 doğumlu çocuklar, Miro tablolarından seçecekleri figürleri, oyun hamuru ve destek materyalleri kullanarak üç boyutlu hale getirecekler.
Yaşayan Kolajlar ( Kasım ve Ocak aylarında )
2007 - 2008 doğumlu çocuklar, Miro’nun kullanılmış malzemede gördüğü yaşanmışlık duygusundan yola çıkarak, gazete, ambalaj kağıtları basit malzemelerle kolaj yapacaklar. Ardından Miro’nun kolaj sonrası resimleme tekniğinden hareketle, kolajlarını resme dökecekler.
Yaşayan Kolajlar ( Eylül, Ekim ve Aralık aylarında )
2005 - 2006 doğumlu çocuklar, Miro’nun kullanılmış malzemede gördüğü yaşanmışlık duygusundan yola çıkarak, gazete, ambalaj kağıtları basit malzemelerle kolaj yapacaklar. Ardından Miro’nun kolaj sonrası resimleme tekniğinden hareketle, kolajlarını resme dökecekler.
Sonsuz Sayıda Miro; Baskı Atölyesi ( Kasım ve Ocak aylarında )
Sergideki baskı eserleri inceleyen 2005 - 2006 doğumlu çocuklar, Miro benzeri bir baskı çalışması deneyimi yaşayacaklar.
Acayip Heykeller
2001 – 2004 doğumlu çocuklar Miro'nun "birbiri ile ilgisi olmayan parçaları bir araya getirip, her parçayı kendi işlevinden uzaklaştırma ve ortaya çıkan bütüne yeni bir tanımlama yapma” tekniğinden yola çıkarak, kendi seçtikleri parçaları bir araya getirecek ve bu parçalardan yeni bir bütüne ulaştıkları heykeller yapacaklar.
Kâğıt Animasyon
2001 - 2004 doğumlu çocuklar Miro’nun resimlerindeki figürleri kâğıt animasyon şeklinde canlandırarak, tabloların oluşumu ile ilgili öyküler hazırlayacaklar.

Adres:  Sakıp Sabancı Müzesi Sakıp Sabancı Cad. No:42 / Emirgan
Tel: 0212 277 2200

0 yorum:

Yorum Gönder