17. İSTANBUL KUKLA FESTİVALİ

Bu sene 17. kez düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Kukla Festivali olduğu yeri yine rengarenk bir atmosfere döüştürecek! 16 – 26 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinliğin detaylarını sizler için araştırdık. İşte birbirinden güzel ve ilginç anların yaşanacağı o etkinlik;

17. İstanbul Kukla Festivali
Dünyanın en seçkin kuklalarının ve yine en başarılı kukla ustalarının seyircilerle buluşacağı etkinlikte, birbirinden güzel görüntüler ortaya çıkacak. Kukla sanatını tanıtmakta ve yaygınlaştırmak amacıyla kurulmuş özel bir festival olan Uluslararası İstanbul Kukla Festivali bu yıl 17. yaşını kutlayacak. 1998’de kurulan ve kurulduğu günden bu yana Japonya’dan Brezilya’ya bir çok grubu ağırlamış festivale bu sene Kore, Kazakistan Belarus, ABD, İspanya,İtalya, Fransa, Hollanda, Romanya, Kolombiya, Endonezya, İsveç, Rusya, Polonya, ve Türkiye’den pek çok kukla ve kukla ustası katılıyor.

17. İstanbul Kukla Festivali
Onlarca kuklanın, kostümün ve detayın renkleridireceği etkinlikte bunların yanı sıra, oyunlar, sergiler, workshoplar ve film gösterimleri de yer alacak. Ayrıca Güvercinname gibi bazı oyunların prömiyeri de olacak. Etkinlikler Fransız Kültür Merkezi, Aksanat, Hollanda Konsolosluğu, Maya Cüneyt Türel Sahnesi, Caddebostan Kültür Merkezi, St. Pulcherie Lisesi (Taksim) ve Oyuncak Müzesi’nde gerçekleşecek. Uluslararası İstanbul Kukla Festival biletleri ve oyunları hakkında daha detaylı bilgi almak için; www.kuklaistanbul.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder