UTKU ARMAN'DAN FRAGMANLAR SERGİSİ

30 Eylül'de Bozlu Art Project yeni sezona, 1968 kuşağının efsane olan isimlerinden, kırk yılı aşkın süredir çalışmalarını Paris'te gerçekleştiren Utku Varlık'ın fragmanlar sergisi ile başlıyor. Bizde sizler için, bu dopdolu sergiden alıntılar paylaşıyoruz, İşte Fragmanlar;

Utku Varlık Bozlu Art Project
Uzun süredir Fransa'da yaşayan sanatçı, 30 Eylül'de atölyesinin kapılarını Bozlu Art Project Nişantaşı’nda açıyor. Bu yeni sergide, senelerdir atölyesinde biriktirdiği çalışmaları, sakladığı dosyaları, rulolara gizlenmiş, başlanmış ancak bitirilmemiş binlerce detayını paylaşacak olan sanatçı resim için “Eğer bir düş giderek resme dönüşüyorsa, resim de sonuçta düş’e dönüşür” diyor.

Utku Varlık Bozlu Art Project
Sanatçı “Fragmanlar” isimli sergisinde de bir düşün kurgusunda yaşanılmış, düşünülmüş ‘fenomen’ tabakalarının montajından kırpılıp düşen fakat yine de bir kenara konup saklanan küçük öyküler, şiir kırıntıları ve farklı kurgulara ait eskizlere yeniden bakarak kendi sanatını ve günümüzde resmin geldiği noktayı sorguluyor.

Utku Varlık Bozlu Art Project
Açacağı solo sergisi için kırk yılı aşkın bir süredir çalışmalarını sürdürdüğü Paris’ten İstanbul’a gelecek olan Utku Varlık, ayrıca sergi için özel olarak hazırlanan belgeselde atölyesindeki çalışma ortamını ve kullandığı resim tekniğinin ipuçlarını da sanatseverler ile paylaşacak. 30 Eylül’de açılacak olan Utku Varlık’ın “Fragmanlar” isimli solo sergisi 6 Kasım 2014 tarihine kadar devam edecek, sizde resimlerin ruhları arasında kaybolmak istiyorsanız kaçırmayın!

Adres: Teşvikiye Caddesi, Numara:45/131 İsmet Apartmanı D:1 34365 / Nişantaşı (City’s Karşısı)
Tel: 0212 232 7232

0 yorum:

Yorum Gönder