İSTANBUL’DA YENİ BİR MACERA ISTRAPPED

İstanbul’da tanımadığınız bir eve giriyorsunuz, ardınızdan kapılar kilitleniyor, kilitli kapıların ardında elinizde herhangi bir ipucu olmadan bulunduğunuz odadan 1 saat içerisinde çıkmaya çalışıyorsunuz. İşte İstanbulluların yeni macerası İstrapped artık sizlerle;

Merak etmeyin filmlerden fırlama bir senaryo değil bu, son yıllarda yurt dışında çok moda olan “live room escape” adlı bir zeka oyununun İstanbul’a kadar taşınmasıyla başlayan bir hikaye. Asmalı Mescit’te bir apartman dairesinde başlıyor hikaye, öncelikli olarak rezervasyonunuzu yaptırıyorsunuz ve kilitleneceğiniz evin yolunu tutuyorsunuz, maksimum 5 kişilik minimum ise 2 kişiyle oynayabiliyorsunuz bu oyunu. Sizden sonra da gruplar olabileceğinden tam zamanında orada olmanız önemli, oyun alanına oyundan önce en geç 5 dakikada vardığınızda size verilen tek ipucu oyunun 1 saat olacağı oluyor. Vaktiniz geldiğinde ise, kapılar üzerinize kilitlenmek üzere odaya alınıyorsunuz ve macera başlıyor.

Oyunun gizliliğinin korunması için, oyundan çıkanlar hiç bir şekilde başkasına bir bilgi veremiyor, İstrapped bu gibi durumlarda da gizliliği ile ilgili hukuksal her türlü önlemi almış durumda. Yalnızca oyunun bir zeka oyunu olduğunu, güç kullanmayı gerektiren herhangi bir şey olmadığını, zekanızla çözmeye çalıştığınız bir bulmacalar serisiyle karşılaştığınızı söylüyorlar. Oyunun kuralları ise katı, 1 saat boyunca herhangi bir şekilde tuvalet kullanamıyorsunuz, kapılar kapandığı andan itibaren içeriye başka bir katılımcı alınmıyor, kapılar yalnızca özel durumlar için açılıyor fakat oyun bitmiş sayılıyor. Ayrıca İstrapped kurumsal firmalara da bu oyunla hizmet veriyor, “Ekibinizi getirin. Problem çözme, takım halinde çalışma, yaratıcı düşünme, ayrıntılara dikkat etme, pratik zeka kullanımı ya da çabuk pes etme gibi özelliklerini kağıt üzerinde değil, pratikte gözlemleyin!” iddası ile yola çıkıyorlar.  Oyun saatleri ise haftanın her günü 09:30 – 11:30 saatleri arasında her bir saat aralığı olarak belirlenmiş. Eğer zeka oyunlarını seviyorsanız ve sıradışı ortamda sıradışı bir oyun oynamak istiyorsanız, es geçmeyin.

Adres: Asmalı Mescit Caddesi 29-3 / Beyoğlu
Tel: 0212 244 2546

0 yorum:

Yorum Gönder