ÇAYIN EN İYİ ADRESLERİ

Havalar ne kadar sıcak olsa da, İstanbul'da çay keyfi yapmak bir başkadır. Bizde sizler için çayın en iyi ve en keyifli adreslerini listeledik. İşte o adresler; 

Firuzağa Çay Bahçeleri / Kardeşler Cafe Cihangir, Beyoğlu

Burası derme çatma tenteleriyle ve çay ocağıyla o eski kültürü yaşatan, biraz ilerisinde bulunan Komşu Fırın'dan çayınızın yanına pasta veya simitinizi alıp yiyebileceğiniz bir mekan. Meydana bakan masalarda oturarak, bir yandan olan biteni izleyebilir, bir yandan da karşınızda bulunan tarihi mekanların ruhunu hissederek mutlu bir çay keyfi yapabilirsiniz.
Adres: Firuzağa Cami Avlusu, Deftedarlık Yokuşu, Cihangir / Beyoğlu.
Tel: 0212 243 2914

Kardeşler Kafe Cihangir


Dem Karaköy
60 çeşit çayı bir arada bulabileceğiniz mekan, hem çayının lezzetiyle hemde samimiyetiyle sizi büyülüyor. Bir çok çeşitte çay olduğu gibi, bir çok şekilde de sunum yapılıyor. Burada çayınızı isterseniz çaydanlıkta, isterseniz fincanda veya bardakta içebiliyorsunuz. Mekan hakkında inceleme yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.


Dem Karaköy

Kemal’in Yeri / Moda, Kadıköy

Kadıköylü'nün buluşma noktalarından olan mekan, bir o kadar güzel manzarasının yanında çayıyla ünlüdür. Burada bir yandan manzarayı izlerken, bir yandan da Moda'nın huzurunu içinize çekebilirsiniz. Ayrıca burada çayınızı yudumlarken, gün batımını izlemek ayrı bir güzel!
Adres: Moda Mahallesi, Ferit Tek Sokak, Moda / Kadıköy
Tel: 0216 336 0394

Kemalin Yeri Moda Kadıköy

Pierlotti
Aşıklar tepesine hoş geldiniz! Buraya teleferikle çıkıyoruz, merdivenlerden yürüyerek çıkmak da mümkün fakat pek tercih edilen bir yöntem değil. Teleferikte İstanbul manzarasına doyamıyorsunuz ama merak etmeyin az sonra İstanbul manzarasına karşı çayınızı yudumlayacaksınız. 

Adres: Eyüp - Pierlotti Teleferik Hattı ile bu tepeye ulaşabilirsiniz. 


Pierlotti

Piraye Kafe, Nazım Hikmet Kültür Merkezi

Nazım Hikmet Kültür Merkezinin içinde bulunan ve kocaman bir bahçeden oluşan mekan, kısa bir zaman içinde Kadıköylülerin buluşma noktası haline geldi. Uzun ağaçların altında, püfür püfür bir esintide çay keyfi Piraye'nin bahçesinde bir başka oluyor. Ayrıca zaman zamanda söyleşiler ve etkinlikler düzenleniyor.
Adres: Ali Suavi (Sanatçılar Sokak) Sokağı, Numara: 7 Bahariye / Kadıköy
Tel: 0216 414 2239

Piraye Kafe


0 yorum:

Yorum Gönder