NE İZLEYELİM? KIŞ UYKUSU

Bugünlerde sinemalarda değerli yönetmen Nuri Bilge Ceylan tarafından yönetilmiş ve değerli oyuncu kadrosu bulunan bir film sinemalarda, Kış Uykusu filmi aynı zamanda 2014 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye kazandı ve FIPRESCI ödülüne de layık görüldü. Çekimleri İstanbul ve Kapadokya’da gerçekleştirilen, keyifle izleyebileceğiniz filmin konusu ise şöyle;

Kış Uykusu Filmi
Aydın (Bilginer) emekli bir oyuncudur; aktörlüğü bıraktıktan sonra Orta Anadolu'da kendi halinde küçük bir otelde çalışarak günlerini geçirir. Hayatında ise iki kadın vardır: Kendisine her anlamda uzak ve soğuk olan genç karısı Nihal (Sözen) ve boşanmış olan kız kardeşi Necla (Akbağ). Kışın bastırması ve kar yağışının artması bu küçük taşrada en çok Aydın'ın sinirlerine dokunur ve onu uzaklara gitmeye teşvik eder.

Kış Uykusu Filmi
Filmin oyuncu kadrosu ise konusu kadar etkileyici, filmde; Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Melisa Sözen, Nejat İşler gibi adından söz ettiren oyuncular yer alıyor. Hem konusuyla hem de oyuncusuyla sizi etkileyecek bu filmi izlemeyi unutmayın.

0 yorum:

Yorum Gönder