İSTANBUL’DA EN İYİ LAHMACUN İLYAS USTA

Bu hafta İstanbul’un başka bir arka sokak lezzetiyle devam ediyoruz. Lahmacunlarıyla meşhur, yediğiniz de tadı damağınızda kalan Kebapçı İlyas Usta’ya götürüyoruz sizleri;

İstanbul'da en iyi lahmacun / Kebapçı İlyas
Beyoğlundan yokuş aşağı inerek Tophane’ye ulaşıyoruz, buralarda pek gösterişli restoranlar bulunmuyor fakat en lezzetli  yemekleri buralarda tadabilmeniz mümkün, işte Kebapçı İsmail’de onlardan biri olarak çıkıyor karşımıza, içeriye girdiğinizde İsmail sizi sıcak ve samimi bir gülümsemeyle karşılıyor. Adından da anlaşıldığı gibi İsmail sadece lahmacun yapmıyor burada kavurma ve tavuk kebabı da yapılıyor fakat İsmail’in mahareti en çok lahmacununda. Restoranın ana müşteri kitlesi bir zamanlar sadece esnaflardı ancak İsmail’in ünü o kadar çok yayıldı ki neredeyse esnaflar yabancı turistlerin içinde azınlık kaldı. İsmail de dükkanı yeniledi, adresi de değiştirdi. Fakat lezzet aynı lezzet, fiyatlarda öyle.

İstanbul'da en iyi lahmacun / Kebapçı İlyas
Yeni yerinde hizmet vermekte olan İsmail hala öğle saatlerinde üstünde dumanı tüten lahmacun siparişlerini zar zor yetiştiriyor, sarılmadan önce arasına biraz taze maydonoz koyup biraz da limon sıkılınca şahane oluyor. Bu lezzetli lahmacunu tatmak için mutlaka Kebapçı İsmail’in yeni yerine uğrayın. Afiyet olsun!
Adres: Sıraselviler Caddesi, Hocazade Sokak 7, Beyoğlu
Tel: 0212 252 3487

0 yorum:

Yorum Gönder