İSTANBUL’DA AÇIK HAVA SİNEMALARI

Şöyle bir eskiye gittiğinizde 1980’lerden önce çoğu yerde yazlık sinemaları görürdünüz. Genelde Mayıs ayı geldimi etrafı bir şenlik kaplar, yeni filmlerin tanıtımı sokaklarda mikrofonlu kamyonetler ile yapılır, sonrasında hep beraber toplanıp tahta sandalyelerde beyaz perdeyi önünüze alır Eylül ayının sonuna kadar ara ara o muhteşem filmlerin keyfini çıkarırdınız. İşte bu ruh İstanbul’da yavaş yavaş yeniden canlanıyor. Bizde sizler için açık hava sinemalarının adreslerini listeledik. İşte birbirinden güzel filmler izleyebileceğiniz açık hava sinemaları;

Enka Açık Hava Sineması


İstanbul'da Açıkhava Sineması / Yazlık Sinema
Enka Vakfı, Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda yaz boyunca açık hava sineması keyfi sunuyor. Film programında ise sene içinde gözden kaçırdığınız veya izleyemediğiniz, Geçmişin İzleri, Hobbit, Her, Saving Mr Banks gibi filmler sunuluyor. Film seans ücretleri 10 Lira, biletleri biletix’den temin edebilirsiniz.
Adres: ENKA Vakfı Sadi Gülçelik Spor Tesisi, İstinye, Sarıyer
Tel: 0212 705 6000

Boğaziçi Üniversitesi Yazlık Sinema


İstanbul'da Açıkhava Sineması / Yazlık Sinema
Biri yanlızca bütün üniversite öğrencilerine, diğeri de herkese açık olarak iki farklı gösterim türü olan Boğaziçi Üniversitesi Yazlık Sinema’sı, yanlızca üniversite öğrencileri için olan filmleri Mithat Alan Film Merkezi terasında, diğer filmleri ise kampüs meydanında gösterime sunuyor. Film etkinlik programını ilgili telefon numaralarından alabilirsiniz, etkinliklerde biletler ise ücretsiz!
Adres: Boğaziçi Üniversitesi 34342, Bebek, Bebek, Beşiktaş
Tel: 0212 359 5400

Vialand Açık Hava Sineması


İstanbul'da Açıkhava Sineması / Yazlık Sinema
Vialand’e açılan bir Cinemaximum açık hava sineması olarak hizmet veriyor, bu yaz daha çok aksiyon filmleri gösteriliyor. Film seansları her gece 22:15 tek matine olarak belirlenmiş, etkinlikteki filmleri Vialand’in facebook sayfasından takip edebilirsiniz.  Etkinlikte bilet, kola ve mısır 10 Lira.
Adres: Yeşilpınar MahallesiGirne Caddesi34065 Eyüp
Tel: 0212 600 0100

Çengelköy Yazlık Sinema


İstanbul'da Açıkhava Sineması / Yazlık Sinema
Mekan, akşamları sinema gösterimleri için futbol sahasından sinema salonuna dönüştürülüyor. Seneboyu gişelerde yüksek gösterim yapan filmleri izleyebilmeniz mümkün, ilerleyen günlerde eski Türk Filmleri de karşınıza çıkabilir. Bilet fiyatlarının 7,5 Lira olduğu yazlık sinemada biletleri girişteki gişeden temin edebilirsiniz.
Adres: Çengelköy Mahallesi Kalantor Sokak No: 3-7, Çengelköy
Tel: 0216 318 1252

Kadıköy Belediyesi Yazlık Sinema Günleri


İstanbul'da Açıkhava Sineması / Yazlık Sinema
Gösterimlerin Kadıköy’deki bir kaç farklı parkta yapıldığı sinema günlerinde çoğunluğu kahkahası bol yerli yapımlardan oluşan filmleri izleyebilmeniz mümkün. Nostaljik bir sinema keyfi yaşamak istiyorsanız, bu keyifli sinema günlerine katılabilirsiniz. Detaylı bilgi ve etkinlik programı için tıklayın.

0 yorum:

Yorum Gönder