ÇOK SESLİ SERGİ İSTANBUL MODERN

İstanbul Modern’de 27 Haziran – 27 Kasım 2014 tarihleri arasında, çok sesli bir sergi var! Çok sesli bu sergi; sanatçıların kişisel ve toplumsal süreçlerde müziğe duydukları özel ilgiyi yansıtıyor. İşte “Çok Sesli’den gördüklerimiz;

Çok Sesli Sergi / İstanbul Modern
İstanbul Modern yine farklı bir projeye imza atarak, sanatçıların görsel sanatlar, ses ve müzik ile geçmişten günümüze kurduğu yakın bağı araştırıyor. Görsel ve işitsel olanı bir arada düşünüp bunu müziğine yansıtan sanatçıların son dönem eserlerini sunan sergide resim, heykel, video ve ses yerleştirmeleri bir ifade aracı olarak kullanılıyor. Bir kaynak niteliğinde olan sergi, ses ve müziğin kültürel ve sosyopolitik bir aktarım olarak Türkiye’deki yerini anlamada büyük önem taşıyor. Heyecanla gezeğiniz sergide müzik ve görsel sanatlar birleşiminden oluşan ifadelerin size neler anlatığını da görecekseniz.

Çok Sesli Sergi / İstanbul Modern
Ayrıca sergi salonunu girişinde oluşturulan “Repertuar” ile de müzik ve görsel sanatlar ilişkisini, Osmanlı’dan 1980’li yıllara dek araştıran açık bir arşiv çalımasını da gözlemleyeceksiniz. Sergide yer alan sanatçılar ise şöyle; Nevin Aladağ, Fikret Atay, Semiha Berksoy, Hüseyin Çağlayan, Ergin Çavuşoğlu, Burhan Doğançay, Cevdet Erek, Borga Kantürk, Servet Koçyiğit, Füsun Onur, Ferhat Özgür, Sarkis, Erinç Seymen, Merve Şendil, Hale Tenger, Vahit Tuna. Sergideki “Repertuar” araştırması ise; Birnur Temel ve Yasemin Ülgen Saray’a ait.

Çok Sesli Sergi / İstanbul Modern
Bilet: Yetişkin, 12 Lira. Öğrenci, Öğretmen ve Emekli, 7 Lira. Müzekart ile yılda bir kez ücretsiz.
Adres: Meclis-i Mebusan Caddesi Liman İşletmeleri Sahası, Antrepo 4, Karaköy, Beyoğlu / İstanbul Modern
Tel: 0212 334 7300
Çalışma Saatleri: Salı-pazar 10.00-18.00, perşembe: 10.00-20.00 arasında açık. Pazartesileri kapalı.

0 yorum:

Yorum Gönder