BAYRAMDA GİDİLEBİLECEK YAKIN NOKTALAR

Bayram neredeyse geldi çattı, bizde hala nereye gideceğine karar veremeyenler için İstanbul’a yakın noktaları listeledik. İşte İstanbul’a yakın bayramda gidilebilecek yerler;

İstanbul'a Yakın Tatil Rotaları

ŞİLE

İstanbul’un Karadeniz kıyılarında bulunan Şile, adından deniziyle bahssetirirken, Şilede denizin yanı sıra Şile Kalesi, Şile Feneri, Sarıkavak Kalesi, Heciz Kalesi, Yeşilvadi, Hanımsuyu Çeşmesi, Osmanlı Hamamı, Kilise Kalıntısı ve Papazın Çeşmesi gibi bir çok gezilebilecek tarihi mekan da bulunuyor. Bundan dolayı Şile; tarih, deniz ve doğayı birarada buluşturan İstanbul’a yakın tatil cenneti diyebileceğimiz nadir yerlerden. Şile’de güzel bir tatil geçirmek  ve kaliteli bir tercih yapmak istiyorsanız, Ulubetköyü mevkiindeki Casa Lavanda Butik Otel’i tercih edebilirsiniz. Casa Lavanda’da her biri birbirinden farklı büyüklükte dağ, orman ve gölet manzaralı 9 delüks oda bulunuyor, işletmecisi Emre Şen’in mutfak merakından dolayı, aile yazlığından bir otele dönüştürülen ve 13 odası bulunan ev ayrıca uzman terapistler eşliğinde de SPA seansları düzenliyor. Lavanda’nın mutfağı ise Akdeniz mutfağında iddalı, hafta içi iki kişi ortalama 400 – 700 Lira, hafta sonu ise 2 kişi ortalama 500 – 800 Lira. Fiyatlara oda, kahvaltı ve SPA da dahil.
Adres: Ulupelit Köyü, Seçkin Sk. No.2 Şile
Tel: 0216 736 56 40-41

Şile Casa Lavanda Otel

AĞVA

İki dere arasına kurulmuş köy anlamına da gelen, Hititler, Frigler, Romalılar ve Osmanlılar gibi bir çok uygarlığın geçiş yeri olmuş Ağva bir yanda Göksu Deresi bir yanda Yeşilçay, bakir kalmış köşeleri, koyları ve altın gibi kumlarıyla eşsiz bir tatil cenneti olma özelliği yakalıyor. Bir belde olan Ağva tam bir doğa harikası, Şile’ye çok yakın olan Ağva’da sakin ve huzurlu bir tatil geçirebilir, sevdiğinizle beraber romantik bir tatil de geçirebilirsiniz.  Gölün kenarında, tarihi bir ev havasında bir otelde konaklamak isterseniz, Park Mandalin Otel’i tercih edebilirsiniz, otelin bütün odaları Göksu Nehri manzaralı olmakla birlikte bazı odalarda spa küveti ve şömine de bulunuyor. Akşam yemekleri geleneksel olarak sunulurken, yemekten sonra otelin kendisine özgü koktelylerin tadına da bakmak isterseniz bara uğramalısınız. Fiyatlar ise iki kişilik odada, kişi başı 211 – 240 Lira arasında.
Adres: Yakuplu Caddesi Numara: 224 Ağva / Şile
Tel: 0216 721 8205

Ağva Park Mandalin Otel

GÖKÇEADA

Saros Körfezi'nde, Ege Denizi'nin kuzeyinde yer alan Türkiye'nin de en büyük adası Gökçeada.  91 km kıyı şeridiyle, göz kamaştıran bir denize sahip olan adada butik oteller ve sirin pansiyonlarda konaklayabilir,  denizin ve güneşin tadını çıkarırken Kaleköy'den manzarayı izleyebilir, trekking yapabilir aynı zamanda Kral Kaya mezarlarını da gezebilirsiniz. Ayrıca Gökçeada sörf sevenler için de eşi bulunmaz bir nokta. Güzel bir tatil geçirmek için, şirin mi şirin bir otel olan Anemos oteli tercih edebilir taş evlerde kalabilirsiniz.  TripAdvisor tarafından mükemmellik sertifikasıyla ödüllendirilen otelde geleneksel Anemos mutfağından, mevsimine uygun ve organik lezzetler deneyebilir, lounge bölümünde değişik kokteyller ve organik üzümden yapılan şarapları tadabilirsiniz. Otel ayrıca ada turları ve sörf eğitimi gibi aktiviteler de düzenliyor. Fiyatlar ise Fiyatlar ise iki kişilik odada, kişi başı 225 Lira.
Adres: Yukarı Kaleköy Numara: 98 Gökçeada / Çanakkale
Tel: 0554 541 4737

Gökçeada Anemos Otel

POLONEZKÖY

Eski adıyla Alampol olan Polenezköy tam bir doğa harikası.  Polonyalı sürgün siyasi liderler tarafından çiftlik olarak tasarlanan ve bu amaçla kurulmuş köy, bugün de yeşilliğinden bir şey kaybetmemiş halde ve genelde çiftlik amaçlı kullanılıyor. Polonezköy denilince akla, yeşilliklerin içinde, hamaklarda saatlerce geçirilen zaman, kısa yürüyüşler ve temiz havada yapılan mis kokulu yemekler akla geliyor. Polonezköy’de sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isterseniz, Riva Nehri kıyısında 32 dönüm arazi üzerine kurulmuş Village Park Resort & Spa’da konaklayabilirsiniz. 14 yıldır hizmet veren otel, doğayı korumak adına, çevre dostu olarak kurulmuş bir otel. Zaten otelinize girer girmez, doğanın muhteşemliğini ve dinginliğini hissedeceksiniz, otel ayrıca Uzak Doğu’nun gizemli ve egzotik dokunuşlarıyla da kendini yenilemiş. Otel de alabileceğiniz Spa etkinliğinin yanında talep üzerine, dans dersleri, Latin dansları workshopları, dağ bisikleti turları, kano, yoga ve Riva Nehri’nde bot turu da düzenleniyor.
Adres: Ayazma Mahallesi, Numara: 19, İshaklı Köyü / Beykoz
Tel: 0216 434 5931

Village Park Resort & Spa


0 yorum:

Yorum Gönder