VİYANA İSTANBUL İLE BULUŞUYOR!

Merhaba değerli İstanbullular, bu hafta sizlere güzel bir önerimiz var. 21 Haziran’da İstanbulluları Bebek Parkı’nda bir sürpriz bekliyor, işte güzel bir Cumartesi günü geçirebileceğiniz o etkinlik;

Viyana İstanbul ile Buluşuyor 21 Haziran Bebek Parkı
Ballerinas & PeterRigaudDünyanın sanat şehri olarak tanınan Viyana, 21 Haziran’da Bebek Parkı’nda ücretsiz bir etkinlik ile sanat severlerle buluşacak. Müzik, dans ve ressamlık gösterilerinin sunulacağı etkinlikte çok özel bir gösteri de sizleri bekliyor olacak. Üsküdar Karadeniz Dans Topluluğu ve Viyana Devlet Opera Balesi’nin beraber hazırladığı fikir sahibinin ise Viyana’da yaşayan Perulu sanatçı Luis Casanova Sorolla’ya ait olduğu gösteride dansçılar büyüleyici diyagramlardan oluşan bir resmin meydana geleceği, dans adımlarının kaydedildiği kağıt üzerinde dans gösterisi sunacaklar.

Staatsoper & Christian Stemper

Fikrin sahibi, Luis Casanova Sorolla gösteriyi renk pigmentleri ile bezenmiş bir zemin üzerinde dans ederek, ve bu dans hareketleri sonucunda inanılmaz şekiller ve soyut resimler elde edilebildiği şeklinde açıklıyor. Böylelikle koreografi tarzına göre kendine has özel ve büyüleyici özellikleri gösteren çeşitli grafiksel diyagramlar meydana geliyor.

Viyana İstanbul ile Buluşuyor 21 Haziran Bebek Parkı
Ringstrag & Christian Stemper


21 Haziran’da güzel bir gün geçirmeniz için hazırlanan etkinlik, büyük bir ana sahnede sanat şehri Viyana’dan Boğaziçi’ne bir yaz selamı olarak sunulacak. Saat 17.30’da Viyana Devlet Opera Balesi’nin dansçıları akıllıca tasarlanmış bir klasik koreografi sayesinde bir Viyana Resmi ortaya çıkaracaklar, sonrasında saat 19.00’da Viyana’nın dünyaca ünlü vals topluluğu Wiener Walzer sahneye çıkacak. En son ise 20.30’da Üsküdar Karadeniz Dans Topluluğu kendine has tarzıyla geleneksel Türk koreografisinin bir resmini sizlerle paylaşacak.

Viyana İstanbul ile Buluşuyor 21 Haziran Bebek Parkı
wiener walzer final


Performansların ve gösteri oyunca ortaya çıkacak olan resimlerin daha iyi ve anlaşılabilir bir biçimde izlenebilmesi için de, gösteri iki büyük duvar tuvaline yansıtılacak. Gösteriye katılanlara bir sürpriz de Viyana’nın geleneksel kahve kavurma işletmesi Julius Meinl tarafından sunuluyor, gösteri ve dinleti keyfi, Julius Meinl tarafından servis edilecek orijinal Viyana kahvesi ile tamamlanacak. Etkinliğin detayları ise şöyle;

Viyana’dan Dans Eden Resimler
  • Luis Casanova Sorolla’nın performans girişimi
  • Etkinlik tarihi: 21 Haziran 2014
  • Yer: Bebek Parkı, Bebek Mahallesi, Bebek Parkı, 34342 İstanbul
  • Performanslar: 17.30, 19.00, 20.30
  • Etkinliği ayrıca: #ViennaMeetsIstanbul  hastagiyle twitterda takip edebilirsiniz
  • Daha geniş bilgi için: buraya tıklayabilirsiniz.


0 yorum:

Yorum Gönder