İSTANBUL’UN ARKA SOKAK LEZETLERİ

Bu hafta sizler için İstanbul’un arka sokaklarını o güzel lezzetleri bulabilmek adına arşınladık ve karşımıza çok lezzetli bir köfteci çıktı. İşte küçük bir aile işletmesi Çukurcuma Köftecisi;

Çukurcuma Köftecisi


Bu mekanda mutfağın ana karakteri anne, annenin eli çok maharetli, her zaman nişastalı, sebzeli ve koyu kıvamlı bir çorbayı hazırda bulunduruyor. Ayrıca annenin kadın budu köftesi de şahane ama asıl işi mücverde bitiriyor. Bir mücver yapıyor ki yerken değmeyin keyfinize, tabakta sizlere gelmeden önce üzerine biraz sarımsaklı yoğurt sonra da domates sosu döküyor. Eğer köfte veya pirzola yemek isterim ben diyorsanız o zaman baba devreye giriyor hemen, bol etli kömür ateşinde pişmiş köfteler, küçük bir salata, pilav ve kızarmış patatesler ile servis ediliyor. Bütün bunların ardına güzel bir tatlı da yiyeyim diyorsanız devreye annenin revanisi giriyor.

Mekanın paket servisini ise, motorsikletleriyle anne ile babanın çocukları gerçekleştiriyorlar. Çukurcuma Köftecisi’nde bir de  kırmızı fötr şapkalı büyük baba var hemen girişte kendi koltuğunda oturuyor, tek bilmek istediği ise son sigarasını kimin içtiği. Bir de mekana dahil olan müdavimleri unutmamak gerekli,  mekanın bir hayli müdavimi var. Fiyatları ise oldukça makul, şimdiden afiyet olsun.  Genelde 09:00-19:00 saatleri arasında açık oluyorlar.

Adres: Aşağı Beyoğlu, Hacıoğlu Sokak Numara: 1/A, Çukurcuma, Beyoğlu
Tel: 0212 245 0833

0 yorum:

Yorum Gönder