İSTANBUL’DA YAZIN EN EĞLENCELİ MEKANLARI

Sizleri İstanbul gece hayatı serüvenine sürüklüyoruz, hem yemeğinizi yiyin hem de eğlenin, işte bu yazın en eğlenceli 8 mekanı;

Sortie
Sorti’de bu yaz bir çok güzel restoran hizmetinizde olacak, Brezilya’nın popüler mutfağı Al Catra, 37 yıllık meşhur kebapçı Bedri Usta, Gazi ve Bilal Ateş kardeşlerin işlettiği balık ve mezeleriyle ünlü Chefmezze, Osmanlı ve ekalliyet mutfağının (Rum, Ermeni, Sefarad mutfakları) geleneksel lezzetlerini sunan Kalamata, lezetli mi lezzetli tapaslarıyla İspanyol restoranı Poeta Leila Tapas & Wine gibi seçkin restoranlar hizmetiniz de olacak. Yine her zaman ki gibi eğlenmeniz için ise Sortie Ana bar ve Niwa hizmetiniz de olacak.
Adres: Kuruçeşme Mahallesi, 34345 Beşiktaş / İstanbul
Telefon: (0212) 327 8585

Sortie Kuruçeşme

Reina
Mekan 12 Haziran’da Suada’da bir yaza merhaba partisi düzenleyerek sezonu açtı, bu yazda bir çok dünyaca ünlü ismi ağırlamış Reina Restoran, en güzel et ve balıkların özenle seçilerek hazırlandığı Blue Topaz, klasik Çin tarzında dekore edilmiş Hong-Kong’lu aşçılarca hazırlanmış menüsüyle Dragon, gemi güvertesini andıran çoğu kişinin vazgeçilmezi Köşebaşı ve eşsiz lezzetleriyle Park Şamdan gibi mekanlarla sizi ağırlayacak. Eğlenmeye ise Reina Club ile devam edebileceksiniz.
Adres: Muallim Naci Caddesi No:44, Ortaköy / İstanbul
Telefon: (0212) 259 5919


Reina Kuruçeşme
Suada
Suada bu yaz yine vazgeçilmeyenlerden, ayrıca abu yaz Suda Kebap taş fırın açacak, taş fırında özel satır kıymadan yapılacak olan lahmacunlar kulağa çok lezzetli geliyor, bizden söylemesi. Suada’da bulunan başka bir restoran G Balık ise yenilenen menüsü ile ıstakoz ve kabuklulara ağırlık vererek giriyiyor yaz sezonuna. Yaz boyunca konserler ve etkinlikler devam edecek, mekandaki etkinlikleri, internet adresinden takip edebilirsiniz.
Adres: Galatasaray Adası, Kuruçeşme / İstanbul
Telefon:(0212) 263 7300


Suada
Frankie
Muhteşem bir manzaraya sahip olan mekan, kalitesiyle de bir o kadar bu güzel manzarayı tamamlıyor. Hem yemeğinizi yiyeyibilir hem de dilediğiniz şarabı bulabilirsiniz, ayrıca mekanın müzik kordinatörlüğünü Suat Ateşdağlı yanısıra, Sezen Aksu yapıyor. Mekanda Sezen Aksu’nun direktörlüğünde haftanın belli günleri yerli ve yabancı müzisyenler sahne alıyor. Yaz menüsü baştan aşağı yenilenerek hafif lezzetlerle dolu zen gin bir menü oluşturulmuş durumda, yeni kokteylleri menüye eklemeyi unutmamışlar özellikle bahar ve yaz meyveleri ile yapılan votkalı ve şampanyalı kokteylleri deneyebilirsiniz.
Adres: Teşvikiye Caddesi The Sofa Hotel 41/A, Nişantaşı / İstanbul
Telefon: (0212) 368 1818

Frankie Bar
Ulus 29
1993’ten bu yana kalitesinden ödün vermeyen mekan restoran, teras bar ve club olarak hizmet veriyor. Bu yazda hizmet kalitesine aynı şekilde devam edecek olan mekanın yaz için menüsü değiştirilecek, içki menüsü de aynı şekilde, ayrıca teras bar için düzenleme yapılacak restoran bir anlamda terasa taşınmış olacak. FoodBar’da ise pazar ve pazartesi haricinde her gün DJ performans gösterecek.
Adres: Adnan Saygun Caddesi, Ulus Parkı İçi No: 71/1 Ulus / İstanbul
Telefon: (0212) 358 2929

Ulus 29
Lucca
Bebek’in en gözdelerinden olan mekan bu yazda yerini koruyacak gibi duruyor, menüsüne yaz sezonu için daha çok Asya mutfağından tartar, sashimi gibi çiğ tatlar ayrıca mevsimler lezzetler eklenecek. Salı günleri partilerine devam edilecek, yine ünlü DJ’ler bu partilerde boy gösterecek, ayrıca Cumartesileri ayda bir ya da iki kez akşam üstü partileri düzenlenecek. Kokteyl ve şarap menüsü ise tamamen yaza göre yenileniyor.
Adres: Bebek Mahallesi, Cevdet Paşa Caddesi No: 51, 34342 Bebek / İstanbul
Telefon: (0212) 257 1255

Lucca Bebek
Anjelique
Anjelique’de bu yaz bir tek ve büyük bir değişiklik var onun dışında çoğu şey aynı şekilde devam edecek. Mekan pop-up partilerini uluslararası mekanlarda gerçekleştirmeye hazırlanıyor, ilk konuk ise 4 Temmuz’da Mykonos’un en ünlü mekanı hemen plajın yanındaki Nammos! Bunun gibi bir çok gece kulübü Anjelique’e yaz boyunca damgasını vuracak.
Adres: Salhane Sokak No:5 Ortaköy / İstanbul
Telefon:(0212) 327 2844

Anjelique
Biber Bar Bebek
Bebek’te Lucca’ya rakip olan bir mekan, Nişantaşı’ndan tanıdık geliyor kulağımıza Emre Ergani’nin Biber’i Bebek’te muhteşem bir manzara eşliğinde karşılıyor bizi, yazı burada sürdürmeye hazır olun. Bu yaz ki değişiklikler ise, menü değiştirilerek yaza özel lezzetler eklenecek, sadece restoran değil bar menüsü de yenilenecek. Muhteşem manzaraya, muhteşem kokteyller eklenecek.
Adres: Cevdet Paşa Caddesi No: 58 Bebek / İstanbul
Telefon: (0212) 287 95 86

Biber Bar Bebek


0 yorum:

Yorum Gönder