• İstanbulda Yazlık Eğlence Mekanları
  • İstanbulun Vintage Butikleri
  • İstanbulda Brunch Mekanları / Geç Kahvaltı
  • Büyükadada Yapılacak 10 Şey
  • Fajitanın en iyi adresleri
  • En iyi türk kahvesi nerede içilir?
  • İstanbulun koşu parkurları
  • İstanbuldaki eski binalar ve köşkler
  • Karaköy Mekan Keşifleri
İstanbulda Yazlık Eğlence Mekanları1 İstanbulun Vintage Butikleri2 İstanbulda Brunch Mekanları / Geç Kahvaltı3 Büyükadada Yapılacak 10 Şey4 Fajitanın en iyi adresleri5 En iyi türk kahvesi nerede içilir?6 İstanbulun Koşu Parkurları7 İstanbulun sıradışı binaları8 En yeni karaköy keşifleri9

FAJITA’NIN EN İYİ 5 ADRESİ

Teksas ve Meksika mutfaklarının birleşiminden oluşan Tex-Mex mutfağının en popüler ve lezzeti yemeği olan fajita, Türk damak tadına olan yakınlığı nedeniyle bir çok restoranın menüsünde yerini almış durumda.  Bizde sizler için bu güzel lezzetin en iyi adreslerini listeledik, haydi bu güzel lezzeti tatmaya; 

Fajita'nın En İyi 5 Adresi


KIRINTI
Bir kaç yerde şubesi bulunan mekanın, olmassa olmazları arasında fajita var, burada fajita kulaktan kulağa yayılıyor, gidersen mutlaka yemeyi unutma deniliyor. Kırıntı’da fajitalar büyük porsiyonlar şeklinde geliyor,  mekanda oldukça doyurucu olarak gelen fajitanın diğer mekanlardan farklı olarak deniz ürünlüsü de bulunuyor. Et veya tavuk sevenlerin tercihi olabilecek deniz ürünlü fajita Kırıntı’nın en büyük kozlarından. Fiyatları se tavuklu 28 Lira, etli 33 Lira, deniz ürünlü ise 33 Lira.
Adres: Cevdet Paşa Caddesi 35, Bebek, Bebek, İstanbul
Tel: (0212) 257 6727

Fajita'nın En İyi 5 Adresi
RANCHERO
Ranchero İstanbul’un iki yakasında da hizmet veriyor. Biri Nişantaşı’nda diğeri ise Bağdat Caddesi’nde olan mekanlar, en iyi Meksika mutfağını sunmak için yola çıkmış ve hedeflerini gerçekleştirmiş olacak ki birçok kişi tarafından tercih edilir hale gelmiş. Meksika Restoranı olmasından dolayı, fajitanın da en güvenilir adreslerinden. Menüsünde ise 3 çeşit seçenek bulunduran mekanın fiyatları ise şöyle, tavuklu 29,5 Lira, etli 38,5 Lira, combo ise 24,5 Lira. 
Adres: Maçka Caddesi Milli Reasürans Çarşısı 35/A, Nişantaşı, İstanbul
Tel: (0212) 219 8550

Fajita'nın En İyi 5 Adresi
PICANTE
Mekanın sahipleri güzel ve samimi bir otam yaratmış, ayrıca yine safkan Meksika mutfağından oluşan mekanda fajita ise 6 çeşit dipsosla sunuluyor, soslar mutlaka denenmeli. Herkesin fajita yiyebileceği mekanda çölyak hastaları için mısırdan üretilmiş tortilla bile bulunuyor. Menüde 3 çeşit fajita bulunuyor, fiyatlar ise et 35 Lira, tavuk 28 lira, karışık 31,5 lira.
Adres: Asmalı Mescit Mahallesi, Tünel Meydanı, No:8, İstanbul
Tel: (0212) 252 4753

Fajita'nın En İyi 5 Adresi

NAMLI KEBAP
İstanbul’un en seçkin restoranlarından olan Namlı Kebap Steakhouse’ta en güzel lezzetleri tadabilmeniz mümkün. Fajitayı ise etli olarak deniyebilirsiniz, bu lezzeti hakkıyla tatmak isteyenlerdenseniz tercihiniz Ataköy Marina’da bulunan Namlı Kebap’tan yana olmalıdır. 
Adres: Ataköy Marina Park C-5, Bakırköy, İSTANBUL
Tel : (0212) 560 2227

Fajita'nın En İyi 5 Adresi

BIG CHEFS
Ankara’da başlayıp, İstanbul’da serüvenini sürdüren mekan, İstanbul’da bir çok yerde bulunuyor. Bize göre en güzel şubeleri ise Anadolu Hisarı ve Tarabya olan mekanın fajitası da bir o kadar ünlü. Fajitanın ahşap set üstünde sunumu hem havalı hem de lezzetli. Menüsünde 3 çeşit fajita bulunuyor, fiyatları ise etli 39 lira, combo 36 lira, tavuklu 31 lira.
Adres:  Küçüksu Caddesi, Numara: 4, Anadolu Hisarı Beykoz, İstanbul
Tel : (0216) 308 9328

2 yorum:

Yorum Gönder