BU MEKANDA 60 ÇEŞİT ÇAY VAR: DEM KARAKÖY

Çay tiryakilerini ve sevenlerini ilgilendiren önemli bir haberimiz var, Karaköy’ün en demlisi Dem’de 60 çeşit çay bulunuyor. İki genç ortağın kurduğu ve çayları keyifle demlediği mekan Karaköy Dem Hoca Tahsin Sokak’ta hizmet veriyor. İşte Karaköy Dem;

Çayın 60 Çeşidi / Karaköy Dem


İçeriye girdiğinizde çok sıcak bir ortamla karşılaşıyorsunuz, çayın verdiği keyif mekanın sıcaklığıyla iki katına katlanıyor. Sarı ve yeşil tonlarında sandalyeler, ahşap masalar, taze çiçekler ve çayın servisinde kullanılan çok şık fincanlar süslüyor Dem’i. Ayrıca mekana her telden keyifli müzikler de eşlik ediyor.

Çayın 60 Çeşidi / Karaköy Dem

Bir masaya oturduğunuzda ise size 2 çeşit menü sunuluyor. Biri güzel mi güzel atıştırmalıklar için, bir diğeri de çay çeşitleri için. Demiştik ya 60 çeşit çay var diye, bunlarda kendi aralarında kategorilendirilmiş, menüde kırmızı çaylar, beyaz çaylar, siyah çaylar, yeşil çaylar gibi bir kaç başlık altında toplanmış. Ayrıca her çayın kendine ait bir de numarası var, hangi çayı içmek istiyorsanız numarasını belirtebilirsiniz. Mekanda Tirebolu, Diyarbakır ve Rize çayı olmak üzere 3 adet Türk çayı bulunuyor, bunun dışında Çin, Japonya, Sri Lanka, Hindistan, Kenya ve Güney Afrika’dan bile çay çeşidi bulunuyor. Hangi çayı denemeliyim veya bunu nasıl bileceğim diyorsanız, menüde çayların altında açıklamalar da mevcut. Kendi damak tadınıza göre çay seçiminizi yapabilirsiniz.

Çayın 60 Çeşidi / Karaköy Dem


Dem kahve severleri de unutmamış, menüsünde kahve seçenekleri de bulunuyor. Çayınızı ise ister fincanda isterseniz de çaydanlıkta alabilmeniz mümkün, şunu belirtelim ki çaydanlık istediğinizde sunumlar bir harika oluyor. Fiyatları ise, cam bardakta bir Türk çayı 5 Lira, fincan çaylar 9-14 Lira, çaydanlıklar ise 17-21 Lira arasında değişiyor. Beyaz çaylardan,  “White Melon” kavun kokulu bir çay ve cildinizin yenilenmesine büyük katkı sağladığı söyleniyor, birde farklı bir tat olarak Irısh Malt’ı deneyebilirsiniz. Özellikle çay tiryakisiyseniz bu farklı ve samimi yeri eminiz sevecekseniz, afiyet olsun.

Çayın 60 Çeşidi / Karaköy Dem


Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Hoca Tahsin Sokak No:17, Karaköy / İstanbul
Tel: (0212) 293 9792

0 yorum:

Yorum Gönder