BU BAHÇEDE CENNETİ YAŞAYIN YEŞİL EV

İstanbul’un her yeri farklı bir güzellikle dolu, bugün sizler için Sultanahmet’i keşfe çıkıyoruz. Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu’na ait olan Yeşil ev bahçesiyle size cenneti yaşatıyor, işte o bahçe ve güzel sunumları;

Bu Bahçede Cenneti Yaşayın / Yeşil Ev Sultanahmet
Tarihi Hürrem Sultan Hamamına yürüme mesafesinde bulunan mekan, bahçesiyle sizi büyülüyor. Yeşil Ev Köşkü’nde 1970’lere kadar  Osmanlı Dönemi’nin tütün ve tuz tekelini elinde bulunduran şirketin baş müdürü oturuyordu, 1777’de ise Turing tarafından alınarak restorana çevrildi. Mekana girdiğinizde sizi Osmanlı tarzında döşenmiş olan bir konak karşılıyor, merdivenleri çıkarak ilerlediğiniz de ise bahçeye ulaşıyorsunuz. Bahçe kış ve yaz bahçesi olmak üzere ikiye ayrılmış, kış bahçesi geniş bahçenin yanında bulunuyor. Oldukça şık döşenmiş bir bahçesi var, bahçenin ortasında bir süs havuzu da bulunuyor. Ağaçların gölgeleri altında otururken bir yandan su sesi, bir yandan kahveniz bir yandan da keyifli bir sohbet huzuru tam anlamıyla tanımlıyor.

Bu Bahçede Cenneti Yaşayın / Yeşil Ev Sultanahmet


Mekan her konsepte uygun, isterseniz güzel bir iş yemeği, romantik bir akşam yemeği veya arkadaşlarınızla keyifli bir yemek yiyebilmeniz mümkün. Menü mezeler, başlangıçlar, ızgaralar ve şefin spesiyalleri olarak çeşitlendirilmiş ayrıca taze balık çeşitleri de var. Fiyatlar normale göre yüksek, ama mekan karşılığını fazlasıyla veriyor. Bunun dışında bir kahve veya limonata içmek veya tatlı yemek için de tercih edebilirsiniz.

Bu Bahçede Cenneti Yaşayın / Yeşil Ev Sultanahmet


Yeşil Ev aynı zamanda otel olarak da kullanılıyor, köşkün içerisinde bulunan 19 oda da otelin kullanımına ayrılmış, odalar 19. Yüzyıl’dan esinlenilerek dizayn edilmiş; püsküllü kadife perdeler, pirinç karyolalar, avizeler, yağlı boya tablolar, gravürler ve el yapımı anadolu halılar odaları süslüyor. Geceliği ise 170 Euro gibi fiyatlardan başlıyor ve dönemine göre değişiyor.
Adres: Cankurtaran Mahallesi, Kabasakal Caddesi No:5, 34122 İstanbul
Tel: (0212) 517 6785

Bu Bahçede Cenneti Yaşayın / Yeşil Ev Sultanahmet


0 yorum:

Yorum Gönder