İSTANBUL'UN EN KEYİFLİ BRUNCH MEKANLARI

Haftanın sonunda, tam da tatil günü yastıklarıyla vedalaşamayanlar, güzel bir kahvaltının keyfini iyi bir şekilde dinlendikten sonra çıkarmak isteyenler için bu hafta en keyifli brunch mekanlarını araştırdık. İşte kimi boğaza nazır, kimi yeşillikler içinde olan pazar klasiği mekanlar,

1- Lacivert, Anadolu Hisarı
Boğazın muhteşem manzarasına karşı, terasta keyifli bir brunch yapmak istiyorsanız, en iyi tercihlerden birisi Lacivert. Oldukça çeşitli ve her damak tadına hakim olan mekanda brunch açık büfe kahvaltı şeklinde sunuluyor. Executive Şef Hüseyin Ceylan ve ekibi, Lacivert Brunch için Anadolu mutfaklarının özgün lezzetlerini araştırdı ve en doğru tarifleriyle hazırladılar. Menüde Türkiye'nin her bölgesinden ayrı olarak getirilen peynir, zeytin, bal ve reçel çeşitleri ayrıca yedi bölgeden seçilen lezzetlerin arasında az bilinen börekler var; Kuzu Etli Muhacir Böreği (Rumeli usulü), Bandırma Lorlu Börek (Ege Bölgesi), Pırasalı Börek (Balkanlar), Konya Küflü Peynirli Ege otları böreği, Kanlıca Mantarlı Börek (Bolu). Bu lezzetlerin yanı sıra geleneksel şerbetleri de kahvaltıya ayrı bir keyif katıyor. Kişi başı 75 TL olan brunch her pazar saat 10:00-14:00 arası oluyor.
Tel: 0216 413 4224 / Web sitesine gitmek için tıklayın.

istanbul'un en keyifli brunch mekanları / lacivert anadolu hisarı2- Nar Cafe, Rumeli Hisarı
Hem boğaz manzarası, hem de sıcak bir yer arayanlar için en iyi tercih Cafe Nar. Cafe Nar’a özgü taze meyve ve meyve sularıyla ünlü menü; özel kahvaltı tabakları menüsündeki Yiğit, Aslı ve Beril gibi çok beğenilen klasiklere ek olarak Londra, İzmir, Amsterdam ve Paris tabakları ziyaretçilere takdim ediliyor. Hisar semtinin Boğaz’a bakan köşelerinden birinde, tarihi bir eser olan eski Edward’s binasında konumlanan Nar, eski Osmanlı konaklarını hatırlatan iç dekoru, tarihi asansörü, eşsiz boğaz manzarasına sahip Kaptan Köşkü ve muhtelif ressamlar tarafından yapılmış ahşap duvarlarındaki resimler ile de farklı bir atmosfere sahip. Kahvaltı tabakları 14 ile 29 TL arasında değişiyor. Detaylı menüyü buradan inceleyebilirsiniz.
Tel: 0212 265 6586 / Web sitesine gitmek için tıklayın.

istanbul'un en keyifli brunch mekanları / cafe nar anadolu hisarı

3- Oba Cafe, Baltalimanı 
Uzun soluklu kahvaltılar, keyifle yenildiği için yine boğaz bölgesinden devam ediyoruz. Denizin yanı başında, köprü manzaralı olan Oba Cafe'de kahvaltı açık büfe, ayrıca hafta içi de açık büfe imkanı var. Hafta içi ve hafta sonu saat 6:30 ile 16:00 arası brunch servisi var. Açık büfe kahvaltı hafta içi, 30 TL iken hafta sonu ise 40 TL.
Tel: 0212 323 4050 / Web sitesine gitmek için tıklayın.

istanbul'un en keyifli brunch mekanları / oba cafe

4- 5. Kat, Cihangir 
Boğaz Köprüsünden Sarayburnu'na muhteşem boğaz manzarası bulunan 5. Kat Teras restoranda pazar kahvaltınızı martılar eşliğinde yapabilirsiniz. Menüsünde; günlük hazırlanmış meyvalı tartlar, kurabiye ve börekler, lezzetli zeytinyağlılar ve şarküteri çeşitleri bulunan açık büfe kahvaltı menüsü kişi başı 55 TL.
Tel: 0212 293 3774 / Web sitesine gitmek için tıklayın.

istanbul'un en keyifli brunch mekanları / 5. kat cihangir

5- Midpoint, Fenerbahçe
Mekanın Fenerbahçe'deki yeni yeri, konumuyla dikkat çekiyor. Tam da denizin yanında veya üst katında manzarayı da izleyerek keyifli bir kahvaltı yapmak istiyorsanız, tercihiniz Midpoint Fenerbahçe olmalı. Genişçe bir alanı ve kapasitesi olan mekanın, tasarımı da bir o kadar şık. Açık büfe kahvaltı yok, ama onu aratmayacak büyüklükte ve çeşit bir kahvaltı tabağı var. Hafta içi 09:00 - 12:00 saatleri arası, hafta sonu ise 09:00 - 14:00 arası kahvaltı tabağı sipariş edebilirsiniz. Kahvaltı tabağı ise 26 TL.
Tel: 0216 336 1477 / Web sitesine gitmek için tıklayın.

istanbul'un en keyifli brunch mekanları / midpoint fenerbahçe

6- Limonlu Bahçe
 Galatasaray Lisesi'nden aşağıya doğru inerken, sağ tarafta ufak bir tabelası bulunan, müdavimlerinin çokça olduğu gizli bir bahçeye doğru giden bir labirent var, sizi bu gizli bahçeye geçiren geçit orası. Bir anda bütün atmosferin değiştiğini hissedeceksiniz, güzel lezzetler eşliğinde güzel de bir pazar kahvaltısı öneririz. Standart kahvaltı tabağında; tereyağı, bal, reçel, 4 çeşit peynir (otlu köy, eski kaşar, krem ve beyaz peynir), ceviz, taze meyve, sızma zeytinyağı sosunda zeytin, salatalık, domates, yumurtalı ekmek, ızgara sucuk, sahanda yumurta ve 3 demleme çay bulunuyor. Bunun dışında özel kahvaltı menüleri de bulunuyor. Keyifli hafta sonu kahvaltıları dileriz, eğer isterseniz en keyifli kahvaltı mekanları yazımızı da inceleyebilirsiniz. Afiyet olsun :)
Tel:0212 252 1094 / Web sitesini incelemek için tıklayın.

istanbul'un en keyifli brunch mekanları / limonlu bahçe taksim

0 yorum:

Yorum Gönder