İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ

Merhaba değerli okurlarımız, bu hafta etkinlik gündemimizde 9. Uluslararası İşçi Film Festivali var. Filmler dünyamızın vazgeçilmezi, çoğu şeyi filmlerden görüp, filmlerden öğrenip aynı zamanda filmlerden alıntıları kendi hayatlarımıza uyarlamaya çalışıyoruz. 

Uluslararası 9. İşçi Filmleri Festivali


Asıl amacı sinema dünyasında "sosyal gerçekçilik" akımının yeniden değer bulmasına katkı sağlamak ve işçilerin hem ülke içinde hem de ülke dışındaki kendi sınıfından insanlarıyla iletişim kurmalarını sağlamak olan festival, Türkiye'nin 4 ilinde yapılacak. 1-8 Mayıs tarihleri arasında filmlerin gösterimi yapılacak. Ayrıca etkinlikler ücretsiz! Bizde sizler için, İstanbul'da gün gün Festivaldeki filmleri listeledik. İşte o filmler, seanslar ve gösterim yerleri; 

3 Mayıs Cumartesi

İSTANBUL HALKEVİ
14:00     No Sochi!
15:00     Fukushima Annesi
15:30     Yer Gök Direniş
16:30     Ali: Düşlerinde Özgür Dünya
18:15     Sıradan Faşizm 

YEŞİLÇAM SİNEMASI
18:00     İnat Hikayeleri
19:45     Suriyeli Gelinler

NAZIM HİKMET KÜLTÜR MERKEZİ
16:00     Ali: Düşlerinde Özgür Dünya
19:00     Dünyayı Sarsan 10 Gün
19:45     Parça Başı Ostim 

BARIŞ MANÇO KÜLTÜR MERKEZİ
14:00     Kıymet 
14:30     Medya: Gizlenen Gerçekler
15:00     Kül Kedisi Değiliz!

Etkinlikler, İstanbul'un daha bir çok yerinde devam ediyor. Bütün listeyi inceleyebilmek adına, bu linkteki kitapçığa bakabilirsiniz. Listedekilerin dışında, Don Kişot Sosyal Merkezi, Cafeağa Mahalle Evi, Emo İstanbul Şubesi, Beşiktaş Barış Parkı, Esenyurt Parkı, Sefaköy Halkevi, Bahçelievler Halk evi ve daha bir çok halk evi ve kültür merkezi dahil olmak üzere, 5 gün boyunca etkinliklere katılabilirsiniz. 

0 yorum:

Yorum Gönder