FİNCAN MÜZESİ

Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır diye boşuna dememişler, bizde bugün sizlere kırk yıl hatırlı
kalacağınız bir mekan önerisi sunacağız. İşte fincan müzesi olarak da anılan, Kırk yıl kahvesi;

Fincan Müzesi / Kırk Yıl Kahve Etiler


Amatör ruhla, 3 kuzen tarafından işletilen mekan,  Türk Kahvesi müdavimi misafirlerini gerçek lezzette Türk Kahvesi içecekleri bir mekan yaratmak isteğiyle yola çıkmış ve bunu da başarmış. Üç kuzenin yıllardır süren kahve tutkuları ve antika fincanlara olan ilgileri Kırk Yıl Kahveyi ortaya çıkarmış.

Fincan Müzesi / Kırk Yıl Kahve Etiler


Mekana girdiğinizde kendinizi evinizdeymiş gibi  hissetmemeniz mümkün değil, bu havayı hem mekanın çalışanları, hem de eski ve klasik eşyalarla dekore edilen mekanın kendisi sağlıyor. Asırlık kahve fincanlarıyla sunulan kahvenin lezzetine, lezzet katıyor...

Fincan Müzesi / Kırk Yıl Kahve Etiler


Burası aynı zamanda bir fincan müzesi, bahsetmiştik ya ömrü neredeyse asırlık olan kahve fincanları sergileniyor. Kütüphaneden kitap seçiyor gibi seçiyorsunuz antika fincanınızı, senelerin koleksiyonu kahve müdavimleriyle ve meraklılarıyla paylaşılıyor. İçlerinde en eski olan 150 yıllık bir fincan, koleksiyonda yaklaşık 500 fincan yer alıyor, eğer fincanı beğendiyseniz satında alabiliyorsunuz.

Fincan Müzesi / Kırk Yıl Kahve Etiler


Seminer ve etkinlikler içinde, mekanın üst katında ayrıca bir yer yaratılmış. Bu üst katı ise birbirinden özel kitaplarla donatılmış bir kitaplık, antika bir dikiş makinesi ve ahşabın sıcaklığı süslüyor.

Fincan Müzesi / Kırk Yıl Kahve Etiler


Bol köpüklü servis edilen kahvenin yanında, sakızlı ve mahlepli kurabiyeler de ikram ediliyor. Mekanda yemek olarak yalnızca eski Balatlı kadınların yaptığı ev mantısı bulunuyor. Mekanda kahve dışında satışa sunulanlar arasında badem şekerleri, Bartın'da yaptırılan tel kırma tepsiler, lokumluklar ve nakışlı küçük duvar süsleri yer alıyor. Eğer Türk Kahvesi müdavimiyseniz, buradaki en iyi Türk Kahvesi nerede içilir, yazımıza da göz atabilirsiniz. Bol keyifli günler.

Adres: Tepecik Yolu, Alkent Çarşı içi, F 2 Blok, Etiler
Tel: 0212 352 8756


0 yorum:

Yorum Gönder