BAHAR BİTMEDEN YAPILACAKLAR LİSTESİ

Aramızda yağmuru sevenlerde var, ama güzel ve güneşli günleri hepimiz dört gözle bekledik. Bahar geldi, havalar ısındı, her yer renk renk olmaya başladı. Bizde bu bahar günlerini ve güzel havaları değerlendirebilmek için sizlere güzel bir rehber hazırladık, işte bahar bitmeden yapılacaklar listesi;

İstanbul'da Bahar Bitmeden Yapılıcaklar Listesi1- ŞEHİRDE TURİST OLUN!
Bugüne kadar hep turistler gezdi, biraz da siz gezmeye ne dersiniz? Kapın sırt çantanızı, içine fotoğraf makinenizi, su şişenizi bir de haritanızı koyun. Tarihi yarımada turuna çıkmaya hazırsınız, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı ve Arkeoloji müzesi görülebilecek yerlerden. Yorulduğunuz da ise, Eminönü'ne doğru inin, hem lezzet hem de manzara sizi Tarihi Hamdi Restoran'da bekliyor olacak. 

İstanbul'da Bahar Bitmeden Yapılıcaklar Listesi / Tarihi Yarımada2- KUZGUNCUK'TA TARİHİ KOKLAYIN
Boğaziçi'nin Anadolu kıyısında yer alan, Kuzguncuk eski adıyla, Altın Kiremit tamı tamına mahalle kavramıyla, kültürüyle ve mimarisiyle eşsiz bir yer. Özellikle İcadiye Caddesindeki binaların mimarisine hayran kalacaksınız, Pikaphane'ye uğrayıp ikinci el pikapları da incelemek isteyebilirsiniz. Karnınızı doyurmak için ise, Ekmek Teknesi'ne uğrayabilirsiniz. 

İstanbul'da Bahar Bitmeden Yapılıcaklar Listesi / Kuzguncuk


3- ORTAKÖY'DE MANZARAYA KARŞI KEYİF YAPIN
Gezmek, tozmak bana göre değil ben şöyle ayaklarımı uzatayım dostlarımı da yanıma alayım, hem manzarayı izleyeyim hem de keyif yapayım diyenlerdenseniz, Ortaköy House Cafe'de baharın keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca, o lezzetli mi lezzetli Ortaköy Kumpir'lerinden de denizin kenarındaki banklarda oturarak, yiyebilirsiniz. 

İstanbul'da Bahar Bitmeden Yapılıcaklar Listesi / Ortaköy House Cafe


4- ANTİKA PAZARINI GEZİN
Pazar günü, Feriköy'de kurulan antika pazarını mutlaka görmeye gidin, hem bu sizi pazartesi stresinden de kurtarmış olacak. Antika pazarında birbirinden güzel, vintage ayakkabılar, çantalar, biblolar, gözlükler, plaklar, saatler, aklınıza ne gelebiliyorsa yüzlerce farklı tezgahta sergileniyor. 10 liraya da, daha yüksek rakamlara da ürünler bulunmakta. Sabah 9:00 ve akşam 19:00 saatleri arasında gezebilirsiniz. Pazar: Lala Şahin Sok. Feriköy, İstanbul'da kuruluyor ve buradan devam ediyor. 

İstanbul'da Bahar Bitmeden Yapılıcaklar Listesi / Feriköy Antika Pazarı


5- GÜN BATIMINI İZLEYİN 
Galata Kulesi'ne çıkmamış olanlar için, hemen bir bilet almalarını öneririz. Günü burada batırmak gibisi yok, kendinizi Hazerfen Çelebi gibi hissedin ve ruhunuzu Galata'ya teslim edin. Güneş bir farklı batıyor dimi! Acıktıysanız, sizi Kiva Han'a alalım, buyrun...

İstanbul'da Bahar Bitmeden Yapılıcaklar Listesi / Galata Kulesi


6- MANGAL KEYFİ YAPIN
Mangal, bitmeyen lezzet tükenmeyen kültürdür. İstanbul'dan kaçıp Riva taraflarına gidin, yanınızda mangal yoksa bile hazır yakılmış mangalınız sizi orada bekliyor olacak ayrıca servis falan da düşünmeyin çünkü sizin yerinize hepsini düşünmüşler. Riva'ya gittiğinizde gölün kıyısındaki mesire yerleri sizi bekliyor olacak. Ortalama mangal, servis ve çay ücreti 50 TL civarında. Dilerseniz, gölde deniz bisikleti de kiralamanız mümkün.

İstanbul'da Bahar Bitmeden Yapılıcaklar Listesi / Mangal


7- BOĞAZ TURU
Bu 7 tepeli şehri, birde denizin içinden gezin, emin olun tadına doyamayacaksınız. Tatlı tatlı esen o rüzgar, sizi hayallere daldıracak, akşam da mis gibi bir uyku çekmenizi sağlayacak. 

İstanbul'da Bahar Bitmeden Yapılıcaklar Listesi / Boğaz Turu


8- BAHAR TEMİZLİĞİ YAPIN! 
Mevsimlerin değiştiği dönemlerde, hastalıklar da çok olur. Doktorlar bu hastalıklara bahar hastalıkları diyor, bir nebzede olsa yeni mevsime kendinizi uydurabilmeniz, hastalıklardan korunabilmeniz için bahar temizliğini es geçmeyin, muhakkak yapın yada yaptırın :)

0 yorum:

Yorum Gönder