KARANLIKTA DİYALOG

İstanbul'u görmeden, görmeye var mısınız? Karanlıkta Yemek'ten sonra, ikinci sıra dışı araştırmamız da bu müzeyle oldu. İstanbul'da farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız eğer, gözleriniz kapalı hiç bir şey görmeden İstanbul'u gezin deriz.

Karanlıkta Diyalog Gayrettepe Metro
Gayrettepe Metro İstasyon'unda Diyalog Sergi Alanında, "Karanlıkta Diyalog" adlı yeni bir sergi açıldı. Bu yeni sergi; bu unutamayacağınız deneyim, sizi İstanbul’un sembolü haline gelmiş tüm kentsel mekanlarıyla bir araya getirecek. Ancak tümüyle karanlıkta! Doğru duydunuz! İstanbul'u; İstanbul'a özgü o eşsiz ses, koku, doku ve sıcaklıklarıyla görmenin yeni yollarını keşfedeceksiniz!

Karanlıkta Diyalog Gayrettepe Metro


Üstelik bunu yaşarken size yol gösterecek rehberleriniz de görme engelliler olacak! Yani siz ve macera ortaklarınız kelimenin gerçek anlamıyla, görme dışındaki duyularınıza, size yol göstermesi için teslim olacaksınız! Öyleyse, karanlığa hoş geldiniz! Koşullamaları ardınızda ve önyargılarınızı da kapıda bırakın; ve gerçekten müthiş bir zamanı deneyimlemeye hazır olun!

Peki Ama Nasıl Olacak Bu Keşif? 
Sergiye gidenler, görme engelli rehberlerin yol göstericiliğinde, sadece elinde klasik beyaz bastonuyla İstanbul'u görmeksizin “görecek” ve önemli mekanları ziyaret edecek.

Karanlıkta Diyalog Gayrettepe Metro


Hiçbir şey görmeden, gitmek istediğiniz yere size götürecek gümbür gümbür gelen bir metroya bindiğinizi ya da Taksim Meydanında istediğiniz yere gitmek üzere yoldan karşıya geçmeye çalıştığınızı bir hayal edin! Rahat olun, sesler ve kokular  size yol göstermek üzere orada olacak. Peki tüm bunlar güvenli yolculuğunuzda size rehberlik etmeye yetecek mi?

Karanlıkta Diyalog Gayrettepe Metro


Karanlıkta Diyalog az görmenin ya da hiç görmemenin ne demek olduğu  konusunda tüm algılarınızı sonsuza dek değiştirecek!

1 veya 1,5 saat sürecek etkinliğe Biletix'den bilet alabilir, Diyalog İstanbul İnternet Sitesinden (Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz) detaylı bilgi alabilirsiniz.

SERGİ ADRESİ
Gayrettepe Metro İstasyonu Sergi Alanı
Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi İstanbul, Türkiye 34394

ZİYARET SAATLERİ
Pazartesi - Cuma: 10:00 - 19:00
Cumartesi: 10:00 - 18:30
Pazar: 12:00 - 16:30

ÜCRET
Yetişkin: 25.00 TL
İndirimli: 17.00 TL (65 Yaş Üstü, Öğrenci, Engelli)
Hafta içi saat 10:00-13:30 arası yapılacak olan seanslarda tam bilet 17 TL indirimli bilet 12 TL

0 yorum:

Yorum Gönder