HALA KEŞFETMEDİNİZ Mİ? BİRA FABRİKASI BBC

Sizleri bugün İstanbul'un gizli saklı köşelerine götürüyoruz, attığımız başlıktan da anlaşıldığı gibi eğer keşfetmediyseniz bugün beraber, gizli bir İngiliz Pub'ı aynı zamanda bira fabrikası olan ve kulaktan kulağa yayılan Bosphorous Brewing Company'i tanıyacağız.

Bira Fabrikası / Bosphrous Brewing Company / GayrettepeMecidiyeköy ile Zincirlikuyu arasında kalan mekanı, bilmez iseniz görmenizde pek kolay değil. Aslında yolun üstünde fakat burası tam bir gizli bahçe ve restaurant. El yapımı biralarıyla meşhur bir yer, ayrıca mutfağı da bir o kadar iddialı.

Bira Fabrikası / Bosphrous Brewing Company / Gayrettepe


Tabelasını görüp içeriye girdiğinizde, karşınıza kocaman bir bahçe çıkıyor. Bahçe kısmı bahar ve yaz aylarında açık, kış aylarında ise bahçenin üstünü kapatıyorlar ve sıcak bir şekilde hizmet veriliyor. Kimyacı ve İngiliz olan Philip Hall'ın ortağı olduğu mekanda, bir birinden eğlenceli ve yaratıcı isimlere sahip 7 çeşit bira üretiliyor.

Bira Fabrikası / Bosphrous Brewing Company / Gayrettepe


Mekanın en popüler biraları ise, Haliç Gold ile Brew 81. Haliç Gold biraz baharatı yüksek olan bir bira, Brew 81 ona nazaran daha hafif. Haliç Gold'un oranı %6,2 iken Brew 81'in %6,0. Eğer diğer biraları da denemek isterim derseniz, hepsinden küçük olarak birer tadımlık tepsi siparişi verebilirsiniz. Haliç Gold ile Brew 81'in fiyatları 33 cl 14 TL, 50 cl 20 TL olmak üzere değişiyor. Bunun yanına atıştırmalık olarak fish&chips veya bar tabağı sipariş edebilirsiniz. Fiyatları da 7-24 lira arasında değişiyor.

Bira Fabrikası / Bosphrous Brewing Company / Gayrettepe


Mekan, pazartesi ve perşembe arası birde pazar saat 11:00 ile 24:00 arası, Cuma, Cumartesi ise 11:00 ile 02:00 arasında açık. İş yaşantısının kesiştiği noktalarda bulunduğu için, iş sonrası kafa dağıtmak ve öğle yemekleri için çok ideal. Bunun dışında müdavimi de olmamak elde değil! Menüsüyle ilgili tüm detayları burada bulabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun!

Bira Fabrikası / Bosphrous Brewing Company / Gayrettepe


Bosphorus Brewing Company / Boğaziçi Bira Fabrikası
Adres: Esentepe Mah. Yıldız Posta Cd. Emekli Subay Evleri 1/1A Gayrettepe, Istanbul 
Tel: 0212 288 6499

0 yorum:

Yorum Gönder