EN İYİ SUFLE DURAKLARI

Vazgeçilmez tatlılar arasında bulunan, esasen tuzlusu da bulunan Fransız mutfağından gelme bir tatlıdır sufle. Ama biz en çok çikolatalısını severiz onun, o sıcak çikolata içinden aktıkça bizim de içimiz erir! Bizde sizlere suflenin en iyi adreslerini seçtik,

J’adore ChocolatIer & Cafe
Beyoğlu'nda bulunan tatlı dünyasına hoş geldiniz! Fransızcada bayılıyorum anlamına gelen mekanın sadece suflesine değil bir çok tatlısına doyamayabilirsiniz. Burnunuza gelen bitter çikolata kokusu, çalan Fransız müzikleri ve küçücük olması ile bu mekanı sevmemek çok zor. Burada sufleyi bitter çikolata ile yapıyorlar, tadına doyamayacaksınız... Fiyatı ise 9,5 TL.
Tel: 0212 249 0333 / Web sitesine gitmek için tıklayın.

En iyi sufle / Jadore / Hardal / Big Chefs / Ceviz Ağacı / Go MongoHardal
Burada sufle Nutella ile yapılıyor, eğer bu lezzetten vazgeçmem diyenlerdenseniz size Hardal'ın sufleini öneririz. Korkmayın öyle çok ağır bir çikolata tadı da yok. Asmalımescit, Nişantaşı, Ataköy Marina ve Caddebostan şubeleri bulunan Hardal'ın mutfağı ise “En İyi Dünya Mutfağı” ödülüne sahip. Sıcak bir konsept sunan Hardal'da bu güzel lezzet ile kendinizi şımartabilirsiniz. Fiyatı ise 18 TL.
Tel: 0212 243 8360-61 / Web sitesine gitmek için tıklayın.

En iyi sufle / Jadore / Hardal / Big Chefs / Ceviz Ağacı / Go Mongo


Ceviz Ağacı
Anadolu yakasının en çok tercih edilen yeri Ceviz Ağacı, ayrıca Koşuyolu parkına da çok yakın. Mekanın menüsü çok çeşitli kahvaltısından, pastasına, yemeğinden, çayına kadar her şey bulunuyor. Tek dez avantajı mekan günü her saatinde çok kalabalık, ama samimi ve sıcak bir ortam açısından da değerli. Bu geniş menüsünün haricinde sufleyi de çok iyi yapıyor. Fiyatı ise 8,5 TL.
Tel: 0216 339 1826 - 27 / Web sitesine gitmek için tıklayın.

En iyi sufle / Jadore / Hardal / Big Chefs / Ceviz Ağacı / Go Mongo


Go Mongo
Asıl anlamı "Moğol Barbeküsü" olan mekanın, İstinye Park, Suadiye ve Meydan AVM şubeleri bulunuyor. “Moğol Barbeküsü” yanında Vietnam, Endonezya, Malezya, Tayland, Singapur, Japonya mutfağından örnekler görmenin de mümkün olduğu mekan, klasik sufle dışında egzotik bir sufle yemek isteyenler için ideal. Mango sos ile sunulan, hafif mayhoş ve güzel bir tadı olan klasik sufleden farklı bir sufle sunuyor. Suflenin yanında ise Hindistan cevizli dondurma ikram ediliyor. Fiyatı ise 16 TL. / Web sitesine gitmek için tıklayın.

En iyi sufle / Jadore / Hardal / Big Chefs / Ceviz Ağacı / Go Mongo


Big Chefs
Big Chefs Anakara'dan İstanbul'a yolculuğa çıkmış olan bir mekan ve kısa süre içerisinde de hayatımızın içersine girmiş bulundu. Tarabya'daki Big Chefs bizce içlerinden en güzel manzaraya sahip olanı, beyaz çikolata ve kestane ile yapılan sufleleri öneriyoruz, lezzet ve kıvam açısından birbirini tutuyor. Fiyatı ise 14 TL. / Web sitesine gitmek için tıklayın.

En iyi sufle / Jadore / Hardal / Big Chefs / Ceviz Ağacı / Go Mongo


Boğaziçi Borsa
Sadece suflesinin müdavimi olarak senelerdir tercih edilen bir yer Boğaziçi Borsa, tasarımıyla da çok sade ve bir o kadar güzel bir manzaraya sahip. Sufle güveçte değil tabakta geliyor, yanında da vanilyalı dondurma bulunuyor. Harbiye'ye konsere giderseniz, konserden önce güzel bir sufle yemek için tercih edebilirsiniz. Fiyatı ise 16 TL.
Tel: 0212 232 4201 - 4202 / Web sitesine gitmek için tıklayın.

En iyi sufle / Jadore / Hardal / Big Chefs / Ceviz Ağacı / Go Mongo

0 yorum:

Yorum Gönder