2014' SEYEHAT TRENDLERİ

Yeni Yerler Bulacak ya da Eskilerini Yeniden Keşfedeceksiniz...

Nereye: ZimbabweNeden bu aylarda: Zambiya'nın başkenti Livingstone'daki  genişletilmiş uluslararası havalimanı, Victoria Şelaleleri'ni daha erişilebilir hale getiriyor.
Deneyimleyin:
Safari yapabilirsiniz, Afrika'nın başarı hikayesi ve gizli kalmış cenneti olarak bilinen Botswana, 1966'da bağımsızlığını huzurlu bir şekilde ilan etmiş, hemen arkasından bulunan elmas madenleri sayesinde Afrika'nın en zengin ve iyi yönetilen ülkelerinden biri haline gelmiş. Topraklarının büyük bir bölümü vahşi hayatı koruma alanı olarak ayrılmış ve ülkenin az sayıda turist ve otel politikası sayesinde, Afrika'nın en iyi korunmuş ve bozulmamış safari destinasyonu olmayı başarmış.
Safari Kampları: Wilderness Safaris, Resmi sitesine gitmek için tıklayın. / African Bush Camps, Resmi sitesine gitmek için tıklayın. / Hwange National Park ve Mana Pools'u ziyaret edebilirsiniz.

Nereye: VarşovaNeden bu aylarda: Hesaplı, kültürel ve tarihi bakımdan çok zengin. Ayrıca enerji dolu bir şehir.
Deneyimleyin:
Yeni restore edilen Hotel Bristol' da kalın. (2016'da şehre bir Raffles oteli de geliyor.)
National Museum'daki sanat galerilerini görün.
Polonya Yahudilerinin tarihine ışık tutan yeni Museum of the History of the Polish Jews'u kaçırmayın.

Nereye: BahamalarNeden bu aylarda: 3,5 milyar dolarlık Baha Mar tatil kompleksi, yıl sonunda açıldığında Karayipler'in Vegas'ı haline gelmeyi hedefliyor.
Deneyimleyin: 2.200'den fazla odadan dilediğinizi seçin: Baha Mar, Grand Hyatt, Mondrian ve Rosewood.

Disney Tatili Düşünebilirsiniz (Hala Yapmadıysanız)
Bu sene Orlandoda'ki Walt Disney Resort'ta bir Four Seaons açılmasıyla beraber, prenses kahvaltıları ve Disney karakterli temalı odalar daha da sofistike bir hale geldi. Burada 2 hektarlık bir su parkı ile meraklı çocuklar için zeka geliştirici şekilde tasarlanmış bir oyun alanı da bulunuyor.

Sofralara Konuk Olacaksınız...
Bugünlerde bambaşka bir yeme içme adeti yaygınlaşıyor. Bir kaç web sitesi sizi amatör ya da profesyonel aşçıların, kendi evlerindeki özel yemek odalarında ağırlamasına imkan veriyor. 30 ülkede ev sahipleri bulunan EatWith, bir Barselona evinde İspanyol tapas çeşitlerinden (tahmini 62$ dan) bir Tel Aviv dairesinde İsrail kahvaltısına (tahmini 33$ dan) her şeyi sunuyor.


Havayolları ve Hava Alanlarında Yenilikleri Yaşayacaksınız
Araç Kiralamak Çok Kolay Hatta Eğlenceli Olacak
Hertz'in yeni geliştirilmiş kiralama istasyonlarında bir çok şeyi bulabileceksiniz. Self-servis büfeleri, elektronik cihaz şarj etme üniteleri, çocuklar için oyun alanları ve güneş kreminden atıştırmalıklara kadar, yolda gerekli herşeyi içeren "Road Trip" standları, bunlardan bazıları.

Kendiniz Check-in Yapacaksınız Bagajlarınız ile...
Havayolları, mobil teknolojinin bir sonraki aşamasına, dijital valiz etiketlemeyle devam ediyor. British Airways yolcuların uçuş bilgilerini yükleyecekleri etiketler yapmasını sağlayacak bir akıllı telefon aplikasyonunu test ediyor.0 yorum:

Yorum Gönder